PSG wygrywa w meczu na szczycie

Rywal Bayernu Monachium w Lidze MIstrzów, Paris Saint-Germain, pewnie pokonał Olympique Marsylia 3:0 w meczu na szczycie francuskiej Ligue 1. Zwycięstwo pozwoliło paryżanom umocnić się na prowadzeniu w ligowej tabeli.

Pierwsza połowa to koncert gości niedzielnego spotkania, a w zasadzie duetu Messi - Mbappe. Najpierw ten drugi w 25. minucie spotkania wykorzystał prostopadłe podanie Argentyńczyka i wykorzystał sytuację "sam na sam", a 4 minuty później dograł idealną piłkę do siedmiokrotnego zdobywcy "Złotej Piłki", który dopełnił tylko formalności. Prowadzenie PSG przed przerwą mogło być nawet bardziej okazałe, ale świetne sytuacje na podwyższenie wyniki zmarnował między innymi wyżej wymieniony duet.

10 minut po przerwie dopięli jednak swego. Świetną "podcinkę" Messiego za plecy obrońców doskonałym strzałem z woleja wykończył Mbappe i paryżanie mogli być już pewni zwycięstwa.

Do końca spotkania kilkukrotnie groźnie zaatakowali gospodarze, ale w świetnej dyspozycji był Gianluigi Donnarumma, który tym samym zachował czyste konto.

Warto odnotować, że w 16. minucie meczu boisko - z powodu kontuzji kolana - musiał opuścić Presnel Kimpembe i wiele wskazuje na to, że Francuza czeka dłuższa przerwa od futbolu.