13 zwycięstw w 13 meczach! Fantastyczna forma Bayernu nie umknęła uwadze ekspertów. Lothar Matthaeus nie ukrywa, że Vincent Kompany bardzo mu imponuje. Zobacz, za co ekspert "Sky" chwali szkoleniowca "Die Roten".
Belg od startu sezonu poprowadził drużynę do 13 zwycięstw w 13 meczach, z imponującym bilansem bramek 47:9, co dało monachijczykom najlepszy początek sezonu w historii Top 5 lig europejskich. W niedzielnym programie “Sky90 – die Fußballdebatte” eksperci prześcigali się w pochwałach pod adresem szkoleniowca Bayernu.
— Z Kompanym Bayern trafił los na loterii. Przywrócił drużynie spokój, włączył zawodników w swoje decyzje i prowadzi z nimi szczere, otwarte rozmowy. Po czterech, pięciu latach pełnych zawirowań na nowo wynalazł Bayern i przywrócił to, czego klubowi brakowało — powiedział Lothar Matthaeus
— Jeśli utrzymają ten poziom, Bayern będzie jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w Lidze Mistrzów — dodał legendarny Niemiec.
W programie głos zabrał także Tom Bartels, znany komentator ARD, który był równie pełen podziwu dla pracy Kompany’ego.
— To idealne rozwiązanie. Po poprzednim sezonie i odpadnięciu z Interem Mediolan nikt nie spodziewał się, że w październiku będziemy mówić o przedłużeniu jego kontraktu. A dziś wszyscy widzą, jaką pozycję i szacunek sobie wypracował.
REKLAMA
Komentarze