DieRoten.pl
Reklama

Przyjście Laimera uruchomi transferową karuzelę?

fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Reklama

Wszystkie znaki na niebie i ziemii wskazują, że pomocnika RB Lipsk, Konrad Laimer, w lecie zostanie zawodnikiem Bayernu Monachium. Bardzo możliwe, że ten transfer wpłynie na przyszłość kilku innych zawodników FCB.

25-letni reprezentant Austrii był już gorącym tematem w poprzednim okienku transferowym, ale sternicy Bayernu nie zdecydowali się wtedy wyłożyć 30 mln euro i koniec końców Konrad Laimer pozostał na kolejny sezon w zespole z Lipska. Według najnowszych doniesień, Austriak nie ma zamiaru przedłużać kontraktu ze swoim obecnym pracodawcą i liczy na transfer do Bayernu, gdzie może liczyć na 5 - letni kontrakt.

Jak spekulują niemieckie media, transfer 25-latka może mieć niemały wpływ na przyszłość kilku innych zawodników "Dumy Bawarii".

Marcel Sabitzer

Przyjście rodaka może być dla Sabitzera "gwoździem do trumny". Pomimo tego, że 28-letni pomocnik prezentuje się w obecnym sezonie z lepszej strony niż w poprzednim, po wzmocnieniu drugiej linii nie byłoby dla niego miejsca. Sabitzer wyceniany jest na około 20 mln euro.

Benjamin Pavard

W związku z tym, że Laimer może także "pokryć" pozycję prawego obrońcy, działaczom Bayernu być może łatwiej przyjdzie decyzja o sprzedaży Francuza, którego przyszłość w Monachium od jakiegoś czasu stoi pod dużym znakiem zapytania. Kontrakt Pavarda wygasa w lecie 2024 r, a obecnie jego wartość wyceniana jest w okolicach 35 mln euro.

Bouna Sarr

Podobna sytuacja w przypadku Pavarda. Reprezentant Senegalu jest jednak kontuzjowany od września i Bayern może mieć duży problem ze znalezieniem chętnego na jego transfer.

Źródło: TZ.de
admin

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...