DieRoten.pl
Reklama

Laimer z 5-letnim kontraktem w Bayernie

fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Reklama

Do rozpoczęcia letniego okienka transferowego w 2023 roku pozostało jeszcze sporo czasu, ale mając na uwadze liczne doniesienia, Bayern miał już pozyskać pierwszego zawodnika.

Kolejne źródła otwarcie donoszą, że Bayern Monachium pozyskał na lato 2023 roku nowego środkowego pomocnika – mowa o Konradzie Laimerze, który był tematem transferu w bawarskim klubie od ostatnich dwóch lat.

Jak poinformował dziś włoski dziennikarz oraz ekspert transferowy – Fabrizio Romano – Austriak uzgodnił już wszystkie warunki kontraktu i zawarł z „Bawarczykami” słowne porozumienie. Choć nic nie zostało jeszcze podpisane, to powinno to nastąpić po Nowym Roku (zgodnie z zasadami FIFA).

Reprezentant austriackiej kadry narodowej otrzyma 5-letni kontrakt, który będzie ważny od 1 lipca 2023 roku. Przypominamy zarazem, że mistrzowie Niemiec nie zapłacą RB Lipsk ani centa, albowiem 25-latek zasili szeregi monachijczyków na zasadzie wolnego transferu.

Romano dodaje również, że wszystkie zainteresowane kluby z Premier League ostatecznie wycofały się już z prób pozyskania Laimera, który pragnął tylko i wyłącznie grać dla Bayernu. Należy spodziewać się, że w najbliższych tygodniach klub ze stolicy Bawarii ostatecznie sfinalizuje ten ruch transferowy.

Konrad Laimer

25-letni pomocnik trafił do RB Lipsk latem 2017 roku z RB Salzburg. W trakcie swojego dotychczasowego pobytu w zespole „Byków”, Konrad Laimer wystąpił w 167 spotkaniach, zaś jego dorobek to 11 bramek oraz 18 asyst. W minionym sezonie 2021/22, wraz z kolegami sięgnął z kolei po Puchar Niemiec, czyli pierwszy w historii RBL tytuł.

Źródło: Fabrizio Romano
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...