Przerwa reprezentacyjna zakończona brakiem urazów!

Wczorajszego dnia odbyły się ostatnie spotkania, w których zawodnicy Bayernu Monachium reprezentowali swoje reprezentacje narodowe. Niebawem w Monachium powinni się zjawić brakujący zawodnicy.

Szczęśliwie wszyscy zawodnicy Bayernu Monachium, którzy udali się na zgrupowania swoich reprezentacji narodowych powrócili lub dopiero wrócą wkrótce do Monachium. Co więcej piłkarze Ci wrócą bez żadnego urazu, co nie ukrywając jest niemałym zaskoczeniem ze względu na poprzednie takie przerwy.

Wczorajszego dnia oraz dziś w nocy miały miejsce ostatnie spotkania z udziałem zawodników Bayernu Monachium – Chile Arturo Vidala rywalizowało w spotkaniu kwalifikującym do mistrzostw Świata w 2018 roku z Wenezuelą, podczas gdy Portugalia Renato Sanchesa mierzyła się ze Szwedami.

Wielki mecz Chilijczyków

W swoim ostatnim spotkaniu kwalifikującym do mistrzostw Świata w 2018 roku podopieczni Juana Antoniego Pizzi’ego mierzyli się na własnym podwórku z reprezentacją Wenezueli.

Ostatecznie starcie zwycięzców dwóch poprzednich edycji Copa America z Wenezuelczykami zakończyło się pewnym zwycięstwem 3:1 – losy spotkania zostały rozstrzygnięte po zaledwie 22 minutach, kiedy to na tablicy widniał już wynik 3:0.

Arturo Vidal rozegrał pełne spotkanie i miał spory udział w zwycięstwie swoich kolegów. Jedyną bramkę dla Wenezueli zdobył w 63. Minucie Jose Salomon Rondon. Zwycięstwo Vidala i spółki oznacza, że Chile awansowało na czwarte miejsce w tabeli regionu CONMEBOL.

Czwarte miejsce gwarantuje bezpośredni awans na Mundial w Rosji, podczas gdy zajmująca obecnie piąte miejsce Argentyna będzie musiała w razie czego powalczyć o awans w barażach. Trzecie miejsce zajmuje Urugwaj z tą samą ilością punktów (lepszy bilans bramkowy), drugie miejsce okupuje Kolumbia z 24 oczkami na koncie, podczas gdy niekwestionowanymi liderami pozostają Brazylijczycy z dorobkiem 33 punktów!

Pełne spotkanie Renato Sanchesa!

Z kolei na kontynencie europejskim odbyły się spotkania towarzyskie – mistrzowie Europy podejmowali na własnym podwórku reprezentację Szwecji.

Pełne 90 minut rozegrał pomocnik Bayernu Monachium i Najlepszy Młody Piłkarz 2016 roku w Portugalii, czyli Renato Sanches. Ostatecznie Portugalczycy musieli uznać wyższość rywali z Półwyspu Skandynawskiego, którzy ograli swoich rywali 3:2.

Mimo prowadzenia 2:0 pod 34 minutach gry, w drugiej części spotkania na Estadio do Maritimo Szwedzi zaczęli odrabiać straty – w 57. minucie bramkę kontaktową zdobył Viktor Claesson, który zaliczył także trafienie na czternaście minut przed końcem. W samej końcówce bramkę na wagę zwycięstwa zdobył po samobójczym trafieniu Joao Cancelo.

Thiago i Alaba z kilkudziesięcioma minutami

Równolegle o tej porze odbywały się także dwa inne spotkania z udziałem zawodników „Die Roten”. Austria z Davidem Alabą w składzie podejmowała Finlandię, podczas gdy Hiszpanie w szlagierowym spotkaniu mierzyli się na wyjeździe z Francuzami.

David Alaba, który rozpoczął mecz w roli kapitana rozegrał 45 minut po czym został zmieniony w drugiej połowie przez doskonale znanego nam z występów w Bundeslidze Floriana Grillitscha. Ostatecznie sparing Austriaków z Finami zakończył się remisem 1:1.

Z kolei szlagierowe spotkania Hiszpanów z Francuzami zakończyło się zwycięstwem zawodników z Półwyspu Iberyjskiego, którzy ograli Francję 2:0, choć na pierwszą bramkę widzowie zgromadzeni na Stade de France musiało czekać aż do 68. minuty, kiedy to David Silva zdobył bramkę z rzutu karnego. Na trzynaście minut przed końcem spotkania trafienie na 2:0 zaliczył Gerard Deulofeu.

Thiago Alcantara zaczął tym razem mecz na ławce rezerwowych – pomocnik Bayernu Monachium wszedł na boisko dopiero w 53. minucie spotkania.