Przełamanie U17

Zespół Bayernu U17 przełamał złą passę i po 4 porażkach z rzędu wygrał w końcu spotkanie z drużyną SSV Jahn Regensburg U17 aż 5:1 (1:0). Wynik mógł być okazalszy lecz Lucas Scholl nie wykorzystał rzutu karnego.

W 7. minucie wynik spotkania otworzył napastnik Michael Eberwein. Do przerwy wynik nie uległ zmianie pomimo ataków obu zespołów. Na początku drugiej połowy gola strzelił dla gości Ludwig Hofer (42., w tej kategorii wiekowej mecz trwa 2x40 minut). Na wyrównującego gola Bawarczycy odpowiedzieli czterema bramkami Daniela Häglera (45.), Lucasa Scholla (51.), a hattricka skompletował zabójczo skuteczny Michael Eberwein (63., 78.). Po 7. kolejkach podopieczni Michaela Sorga mają na koncie 9 punktów i zajmują 8. miejsce w lidze. Do prowadzącego Freiburga i FC Nurnberg tracą aż 10 punktów. W niedzielę FCB U17 zagra z Eintrachtem Frankfurt U17.

Zespół U19 nie grał w ten weekend ze względu na przerwę na mecze młodzieżowych reprezentacji. W gwoli przypomnienia podopieczni Marca Kienle'ego prowadzą w lidze z 19 punktami na koncie i przewagą punktu nad TSV 1860 Monachium. W najbliższą sobotę zmierzą się z rówieśnikami z FSV Frankfurt.