Porto zwycięskie w lidze

FC Porto, podobnie jak Bayern Monachium, rozstrzygnęło na własną korzyść próbę generalną przed pojedynkiem w Lidze Mistrzów. Portugalczycy pokonali na wyjeździe ósme w tabeli FC Rio Ave 3:1 (2:0). Tym samym najbliższy rywal bawarskiego klubu umocnił się na drugim miejscu w tabeli, tracąc do lidera Benfici Lizbona trzy punkty.

Goście objęli prowadzenie w 25. minucie po tym jak rzut karny na bramkę zamienił Ricardo Quaresma. Na 2:0 podwyższył tuż przed przerwą Danilo. Po zmianie stron gola kontaktowego zdobył Tarantini (71.), jednak decydujący cios w 83. minucie zadał Hernani.

Pierwsze spotkanie pomiędzy Bayernem Monachium a FC Porto zostanie rozegrane w środę na Estádio do Dragão, zaś rewanż zaplanowano na 21. kwietnia w Monachium.