Porto też zwycięskie

27-krotny zwycięzca ligi portugalskiej i rywal Bayernu Monachium w Lidze Mistrzów FC Porto, podobnie jak Bawarczycy, wygrali swój pojedynek w krajowych rozgrywkach. Na własnym obiekcie klub z Dragao-Stadion pokonał czternastą w tabeli Academicę 1:0 (1:0). Jedynego gola w tym spotkaniu już w 12. minucie spotkania strzelił Hernani. Porto z 71 punktami na koncie zajmuje drugie miejsce, goniąc w tabeli liderującą Benficę Lizbona, która zgromadziła 74 "oczka".

Trzy dni po niespodziewanym ograniu mistrzów Niemiec w Lidze Mistrzów, trener Julen Lopetegui oszczędzał swoich najlepszych zawodników w tym pojedynku przed rewanżem w stolicy Bawarii. Na boisku w ogóle nie pojawił się Ricardo Quaresma, który całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych. Z kolei Jacskon Martinez na murawie pojawił się dopiero w 83. minucie pojedynku.