Porażka juniorów w "Derbach Bawarii"

Wczorajszego dnia miało miejsce kolejne spotkanie młodzieżowej Bundesligi, w której drużyna Bayernu U19 zajmuje obecnie pierwszą lokatę.

W meczu 21. kolejki "A-Junioren Bundesliga" regionu południowego/południowo-zachodniego podopieczni Holgera Seitza mierzyli się w wyjazdowym spotkaniu z 1.FC Nuernberg U19.

Ostatecznie "Derby Bawarii" zakończyły się porażką juniorów Bayernu 2:1. Na pierwszą bramkę 522 widzów zgromadzonych na Sportanlage Valznerweiher musiało czekać do 31. minuty, kiedy to z rzutu karnego gola na 1:0 dla FCB zdobył Manuel Wintzheimer.

Dla 18-letniego wychowanka "Bawarczyków" było to już 10 trafienie w tym sezonie ligowym. Niestety zaledwie 120 sekund później na 1:1 wyrównał Robin Heusser.

Mimo dominacji i kontroli nad spotkaniem podopieczni Holgera Seitza nie byli w stanie wykorzystać swojej przewagi i ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. W drugiej części pojedynku między FCB U19 a FCN 19 obraz gry niewiele się zmienił.

Mecz był bardzo intensywny i nie brakowało ciekawych zagrań z obu stron. Niestety w większości sytuacji podbramkowych brakowało zdecydowania. W 71. minucie czerwoną kartkę za ostry faul ujrzał Marco Friedl.

Emocji w "Derbach Bawarii" nie brakowało! Na siedem minut przed końcem spotkania rzut karny wybronił golkiper "Die Roten" i kiedy wydawało się, że mecz zakończy się ostatecznie podziałem punktów i rezultatem 1:1, młodzi "Bawarczycy" spotkali się z drugim poważnym ciosem tego popołudnia.

Losy spotkania zostały rozstrzygnięte w końcówce spotkania, kiedy to bramkę na wagę trzech punktów zdobył Philipp Harlass.

Porażka młodych "Bawarczyków" nie wpłynęła zbyt mocno na tabelę ligową, albowiem Tarnat i spółka utrzymali się na pozycji lidera w związku z porażką Kaiserslautern U19.

Teraz podopiecznych Holgera Seitza czeka mała przerwa od pojedynków ligowych − do akcji Bayern U19 wraca już 2 kwietnia, kiedy to przyjdzie im się zmierzyć z Augsburgiem, który zajmuje czwartą lokatę w tabeli młodzieżowej Bundesligi.

1.FC Nuernberg U19 2:1 (1:1) FC Bayern Monachium U19

Bramki: 0:1 Wintzheimer (31.), 1:1 Heusser (33.), 2:1 Harlass (90.)

Bayern U19: Fruechtl – Tuerkkalesi, Awoudja, Isherwood (46. Meier), Friedl – Franzke (62. Emghames), Tarnat, Shabani (85. Zaiser), Tillman – Hadzic, Wintzheimer (72. Rieg)