Porażka FCB II na inaugurację nowego sezonu ligowego

Podczas gdy pierwsza drużyna Bayernu Monachium przygotowuje się do nowego sezonu w Stanach Zjednoczonych, to drugi zespół FCB rozpoczął już zmagania w 3. Lidze.

FCB II

Wuerzburger Kickers 3:1 (1:0) FC Bayern II

W ubiegłą sobotę podopieczni Sebastiana Hoenessa rozegrali swoje pierwsze oficjalne spotkanie w ramach nowego sezonu 3. Ligi w Niemczech. Niestety monachijczycy nie podołali zadaniu i ponieśli porażkę 1:3 z ekipą Wuerzburger Kickers. Jedynego gola dla FCB II zdobył niezastąpiony Kwasi Okyere Wriedt.

Po przegranym pojedynku „Bawarczycy” zostali sklasyfikowani na osiemnastej pozycji, ale podkreślamy zarazem, że w trzeciej lidze niemieckiej czeka nas łącznie trzydzieści osiem kolejek.

Oczywiście nie możemy być zadowoleni z tego wyniku. Jednakże momentami pokazywaliśmy dobry futbol. Brakowało jednak determinacji. To oczywiście denerwujące, że chwilę po wyrównaniu tracimy dwie bramki. Były momenty, gdzie mogliśmy przechylić przewagę na naszą korzyść – powiedział po meczu Hoeness.

Na samym początku obie ekipy grały bardzo ostrożnie i starały się unikać błędów. Mimo wszystko w dziewiątej minucie gospodarze przeprowadzili pierwszą groźną akcję, która zakończyła się bramką na 1:0. W późniejszym okresie „Bawarczycy” mieli większy udział w grze, ale brakowało im odpowiedniego wykończenia w ataku. Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy Wriedt mógł doprowadzić do wyrównania, lecz jego uderzenie z główki nie znalazło światła bramki. Wynik nie uległ zmianie i obie strony udały się na przerwę.

W drugiej części spotkania oglądaliśmy już znacznie więcej akcji ofensywnych, zaś gra była o wiele żywsza. Tuż po wznowieniu Shabani mógł doprowadzić do wyrównania, ale ponownie zabrakło szczęścia. Gospodarze nie pozostali obojętni i odpowiedzieli trzema groźnymi akcjami. Obie ekipy zaczęły następnie wyprowadzać cios za ciosem, zaś w 62. minucie nowy nabytek FCB II – Timo Kern – trafił w poprzeczkę. Ostatni kwadrans był bardzo ciekawy dla wszystkich widzów. Na dwanaście minut przed końcem po wielu próbach „Bawarczycy” doprowadzili do wyrównania za sprawą Wriedta. Niestety radość nie trwała zbyt długo, gdyż kolejno w 80. i 82. minucie Wuerzburger strzelił jeszcze dwie bramki…

Na wyciągnięcie wniosków i odpowiednie przygotowanie do kolejnego spotkania podopieczni Hoenessa będą mieli ponad tydzień, albowiem już w najbliższy piątek Bayern II podejmie na własnym podwórku KFC Uerdingen. Początek starcia o 19:00.

Bramki: 1:0 Pfeiffer (9’), 1:1 Wriedt (78’), 2:1 Kaufmann (80’), 3:1 Gnaase (82’)

Bayern II: Fruechtl - Rochelt, Senkbeil, Mai, Mayer (88’ Will) - Welzmueller, Kern - Zylla, Shabani (72’ Dajaku), Batista Meier (74’ Zirkzee) - Wriedt