Porażka na zakończenie rundy jesiennej

Pięć wygranych, cztery remisy i osiem porażek – taki jest smutny bilans spotkań jedenastki prowadzonej przez Andriesa Jonkera. Jako spadkowicz III-ligi z wielkimi ambicjami i celami – jednak na boisku niczego z tego nie widać. Również ostatni spotkanie rundy jesiennej zakończyło się porażką.

Dla lidera Regionalliga Sud rezerwy FC Bayernu w żadnym momencie spotkania nie stanowiły zagrożenia. Pomimo wzmocnień z pierwszego składu (Nils Petersen i Takashi Usami) zespół Jonkera wypadł bardzo blado. Na stadionie na Grunwalder Strasse goście ze Stuttgartu objeli prowadzenie już w 21 minucie po bramce Marcela Brandstettera, drugie trafienie dołożył zaraz po przerwie Marco Gruntter (48.). Bramka gospodarzy ustalająca końcowy wynik na 2-1 padła za późno, aby jeszcze myśleć o remisie – zdobył ją w 90 minucie Cuneyt Koz.

FC Bayern München II: Rouven Sattelmaier, Max Dombrowka, Cüneyt Köz, Timothy van der Meulen, David Vrzogic (60. Manuel Fischer), Bastian Müller, Niklas Horn, Takashi Usami, Dennis Chessa, Pascal Reinhardt (46. Saer Sene), Nils Petersen

Stuttgarter Kickers: Daniel Wagner, Fabian Gerster, Patrick Auracher, Julian Leist, Yannis Becker, Alessandro Abruscia (87. Nico Plattek), Mahir Savranlioglu, Jerome Gondorf, Marco Grüttner, Marcel Brandstetter, Philip Türpitz

Bramki: 0:1 Marcel Brandstetter (21.); 0:2 Marco Grüttner (48.); 1:2 Cüneyt Köz (90.)
Sędzia: Tobias Stieler