Pogrom! 7:0 - po prostu Goméry

Bawarczycy są w pełni przygotowani do fazy grupowej Ligi Mistrzów! Podczas piątej kolejki Bundesligi, Bayern wygrał gładko z SC Freiburgiem 7:0 (3:0).

Nadzwyczajny Mario Gomez (8/52/55/71 minuta), genialny Frank Ribery (27/41 minuta) oraz wprowadzony później do gry Niel Petersen (90 minuta) zapewnili liderowi Bundesligi bardzo wysoką wygrana, przed kompletem widzów na Allianz Arenie. Podopieczni Juppa Heynckesa byli lepsi od swoich przeciwników w każdym elemencie gry, notując siódme zwycięstwo z rzędu bez stroty gola.

Skład

Po dwutygodniowej przerwie na mecze reprezentacyjne i po wygranej 3:0 nad Kaiserslautern Bawarczycy do spotkania podeszli z trzema zmianami w składzie. Za Tymoszczuka wszedł Gustavo,  za Alabę wszedł Kroos, a za van Buytena wszedł Rafinha. Z powodu stanu zapalnego kości łonowej nie zagrał niestety Arjen Robben. Do gry wszedł jednak od początku Gomez, który narzekał kilka dni przed spotkaniem na ból w udzie.

Freiburg wybiegł z kolei w ustawieniu, które zapewniło im wygrana 3:0 nad Wolfsburgiem w ostatniej koljce. Po przerwie trener Marcus Sorg zareagował na fatalna gre swojego zespołu i wymienił Jendresika oraz Nico na Debele oraz Mujdza.

Przebieg spotkania

Przewaga Bawarczyków widoczna była od samego początku. Pierwszy gol padł już w 8 minucie, a jego autorem był Gomez. Gospodarze już na starcie mogli upokorzyć przeciwników, jednak za każdym razem brakowało nieco szczęścia.

Piłkarze ze stolicy Bawarii grali piękną grę kombinacyjną, a Ribery błyszczał w pojedynkach jedna na jeden, po których zawsze stawało się groźnie pod bramka gości. To właśnie dwa gole Francuza przed przerwą w 27 i 41 minucie zapewniły wczesne rozstrzygnięcie spotkania.

Po zmianie stron obraz gry wcale nie uległ zmianie. Już w 55 minucie widniał wynik 5:0, a Gomez zapewnił sobie 10 hattrick w karierze. Szóstą bramkę strzelił również Król Strzelców zeszłego sezonu, dzięki czemu mając imponujące 8 goli w 5 meczach dalej prowadzi w rankingu najskuteczniejszych graczy Bundesligi.

Swoją bramkę zdobył rózniez Nild Petersen, dla którego było to pierwszym trafieniem w najwyższej, niemieckiej klasie rozgrywek piłkarskich.

Ważne momenty

3 minuta – Kroos strzelapo podaniu Riberyego, Baumann broni
8 minuta – podania między Batianem, Tonim i Thomasem. Ten ostatni przekazuje piłke Mario, który strzela na 1:0!
13 minuta – Cisse strzela, jednak niecelnie i daleko od bramki
15 minuta – strzał z daleka w wykonaniu Fluma. Neuer bez kłopotu broni.
27 minuta – Kroos podaje do Riberyego. Francuz strzela bramkę pietą.
30 minuta – dośrodkowanie Schweinsteigera, główka Gomeza i piękna obrona bramkarza gości
39 minuta – Müller podaje Rafinhy, który uderza następnie w słupek
40 minuta – znów Brazylijczyk. Po rzucie rożnym, piłka w ostatniej chwili sparowana przez obrońców.
41 minuta – Ribery otrzymuje piłkę i pięknie strzela gola. Klasa światowa.

52 minuta – Ribery do Gustavo, ten do Gomeza i mamy 4:0!
55 minuta – kuriozalny gol na 5:0! Barth próbuje wybić piłkę trafiając jednak Gomeza. Rykoszet trafia do siatki i mamy hattrick Mario!
71 minuta – Müller faulowany w polu karnym. Gomez podchodzi do wapna, ale dopiero drugi jego strzał uznany został za poprawny. Mario strzela swoja 8 bramkę w tym sezonie.
79 minuta – główka Toniego mija o włos bramkę.
83 minuta – Müller prawie strzela, jednak Krmas wybija piłkę.
87 minuta – Alaba strzela z 20 metrów. Piękna obrona Baumanna.
89 minuta – strzał głowa Petersena z 6 metrów. Znów broni niesamowity Baumann.
90 minuta – 7:0! Pierwszy gol Peretsena w Bundeslidze! Po podaniu z lewej strony z zimną krwią wykańcza akcje na 4 metrze.

Statystyki

FC Bayern - SC Freiburg 7:0 (3:0)

FC Bayern: Neuer - Rafinha, Boateng, Badstuber, Lahm (63. Contento) - Gustavo, Schweinsteiger - Müller, Kroos, Ribéry (73. Alaba) - Gomez (73. Petersen)

Ławka: Butt, Van Buyten, Usami, Tymoshchuk

SC Freiburg: Baumann - Nicu (46. Mujdza), Barth, Krmas, Bastians - Schuster, Flum - Makiadi (84. Abdessadki), Reisinger, Jendrisek (46. Dembélé) – Cissé

Sędzia: Tobias Welz (Wiesbaden)

Bramki: 1:0 Gomez (8.), 2:0 Ribéry (26.), 3:0 Ribéry (41.), 4:0 Gomez (51.), 5:0 Gomez (55.), 6:0 Gomez (71./Fouelelfmeter), 7:0 Petersen (90.)