DieRoten.pl
Reklama

Początek letniego okienka transferowego

fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Reklama

Dokładnie dziś w niemieckiej pierwszej Bundeslidze, podobnie jak w wielu innych europejskich klubach rozpoczęło się letnie okienko transferowe.

W przypadku rozgrywek niemieckiej Bundesligi, letnie okienko transferowe potrwa od 1 lipca do 1 września (do godziny 23:59). Jeśli zaś mowa o pierwszej drużynie Bayernu, to póki co monachijczycy dokonali już kilku ruchów na rynku transferowym.

Podczas gdy z FCB pożegnało się dwóch piłkarzy (Daley Blind oraz Joao Cancelo), to na Allianz Arenę trafiło dwóch innych graczy. Mowa o darmowych transferach Konrada Laimera z RB Lipsk oraz Raphaela Guerreiro z Borussii Dortmund. Ponadto blisko przenosin do FCB jest także Kim Min-jae.

To nie koniec roszad w pierwszej drużynie „Gwiazdy Południa”, albowiem z wypożyczenia powróciło czterech zawodników, a mianowicie Alexander Nuebel (AS Monaco), Marcel Sabitzer (Manchester United), Gabriel Vidovic (Vitesse) oraz Malik Tillman (Rangers).

Listę z wszystkimi dotychczasowymi ruchami mistrzów Niemiec znajdziecie poniżej. Warto podkreślić, że za kulisami „Bawarczycy” pracują także m. in. nad transferami Harry’ego Kane’a czy też Kyle’a Walkera (obaj z Premier League).

Transfery i ruchy Bayernu na sezon 2023/24:

Nowi zawodnicy:

− Konrad Laimer (0 €, RB Lipsk)
− Raphael Guerreiro (0 €, Borussia Dortmund)

Odchodzący zawodnicy:

− Daley Blind (koniec umowy, brak klubu)
− Joao Cancelo (koniec wypożyczenia, Manchester City)

Powracający zawodnicy:

− Malik Tillman (koniec wypożyczenia, Rangers)
− Alex Nuebel (koniec wypożyczenia, AS Nibaci)
− Gabriel Vidovic (koniec wypożyczenia, Vitesse)
− Marcel Sabitzer (koniec wypożyczenia, Manchester United)

Źródło: Własne
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...