Po kolejne trzy punkty do Bremy

Już dziś o godzinie 15:30 czeka nas kolejne spotkanie w Bundeslidze z udziałem Bayernu Monachium. Piłkarze Dumy Bawarii pojadą do Bremy, gdzie zagrają z zespołem prowadzonym przez Viktora Skripnika. Starcie Werderu z Bayernem będzie 103 spotkaniem w historii obu klubów. Do tej pory Bawarczycy odnieśli 51 zwycięstw, przegrali 27 razy oraz 24 razy zremisowali.

Warto dodać, że ostatnie sześć meczy zakończyło się sukcesem zespołu z Monachium - bilans ostatnich spotkań przemawia na korzyść podopiecznych Pepa Guardioli (30 zdobytych bramek oraz zaledwie 3 stracone). Najważniejszą wiadomością jest jednak: „Trener jest zdrowy i zdolny do gry” – zażartował przed meczem Pep Guardiola, którego mimo problemów nie opuszcza poczucie humoru.

Zawodników Bayernu czeka bardzo trudny okres - w zaledwie 22 dni Bawarczycy rozegrają 7 spotkań. Prawdziwym kłopotem mogą być braki kadrowe, choć większość kontuzjowanych piłkarzy trenuje już z pierwszym zespołem, to wciąż jest jeszcze za wcześnie, aby mogli zagrać od pierwszej minuty. „Mamy zaledwie 13 zawodników z pola oraz dwóch bramkarzy, tak to wygląda” – stwierdził boss Bayernu.

Przerwa reprezentacyjna po raz kolejny zakończyła się źle dla Bawarczyków. Mario Götze oraz Kingsley Coman wrócili do Monachium z urazami. Kontuzja Francuza nie jest poważna, jednakże gorzej ma się Niemiec, którego czeka dłuższa przerwa od gry. Na całe szczęście treningi wznowili już Arjen Robben, Holger Badstuber, Franck Ribery, Jan Kirchhoff oraz Medhi Benatia.

W świetle tych problemów Guardiola, który przynajmniej może już liczyć na pauzującego z powodu urazu pachwiny Juana Bernata, ostrzega przed spotkaniem z Werderem. Katalończyk dodał: „Są agresywnym zespołem, grają dobrze pressingiem i w stałych fragmentach mając bardzo szybkich zawodników. Jeśli nie zdołamy kontrolować ich kontrataków, to możemy mieć problemy”.

Brema nie może mówić o szczęściu w meczach przed przerwą reprezentacyjną. W czterech ostatnich spotkaniach ligowych Werder odniósł porażkę. Mimo wszystko Guardiola ostrzega swoich zawodników przed zbliżającym się starciem: „Ich cztery porażki sprawiają, że są niezwykle niebezpieczni”.

Jeśli Bayern wygra mecz z Werderem pobije kolejny rekord w Bundeslidze - nikt w historii nie odniósł jeszcze dziewięciu zwycięstw z rzędu na starcie. Pobicie rekordu będzie „przyjemne” – skomentował Pep Guardiola – „Lecz koncentruję się bardziej na naszej grze”. David Alaba również wypowiedział się przed spotkaniem: „Z całą pewnością w Bremie nie będzie łatwo”.

Co więcej, dzisiejsze zawody będą okazją dla zawodników Bayernu na spotkanie z byłym kolegą z zespołu, czyli Claudio Pizarro. „To wyjątkowy mecz dla niego, jednak dla nas tak samo. Kiedy zacznie się mecz, to zapomnimy o przyjaźni” – wyjaśnił Martinez.

Przewidywane składy:

Werder: Wiedwald - Gebre Selassie, Galvez, Vestergaard, S. Garcia - Fritz, Bargfrede - Bartels, Junuzovic, U. Garcia - Ujah

Bayern: Neuer - Rafinha, J. Boateng, Javi Martinez, Alaba - Xabi Alonso - Lahm, Thiago, T. Müller, Douglas Costa - Lewandowski