Piłkarki Bayernu z kolejnym zwycięstwem w lidze

Sezon 2022/2023 rozpoczął się już na dobre – zarówno dla wszystkich męskich, jak i również żeńskich zespołów klubu ze stolicy Bawarii.

SC Freiburg 0:3 (0:1) FC Bayern Frauen

Po zeszłotygodniowym zwycięstwie nad SV Meppen, w miniony weekend piłkarki Bayernu Monachium tym razem mierzyły się na wyjeździe z ekipą SC Freiburg.

Koniec końców podopieczne Alexandra Strausa zgodnie z oczekiwaniami kibiców oraz bukmacherów odniosły zwycięstwo i pokonały swoje rywalki 3:0. W przypadku bramek, na listę strzelców dla FCB Frauen wpisały się kolejno Schueller, Viggosdottir oraz Zadrazil.

− Przez większość czasu dobrze kontrolowaliśmy grę, ale na początku drugiej połowy mieliśmy swoje problemy. Druga bramka była dla nas ważna, gdybyśmy stracili gola na 1:1, mecz mógłby potoczyć się inaczej – powiedział trener Straus.

− Freiburg to ekscytująca drużyna, strzelają dużo bramek i byli dobrze przygotowani. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy zabrać ze sobą trzy punkty – podsumował Alexander Straus.

Po rozegraniu siedmiu dotychczasowych kolejek niemieckiej Bundesligi, zawodniczki Bayernu z dorobkiem 16 punktów zajmują trzecie miejsce – bilans monachijek to 5 zwycięstw, 1 remis, 1 porażka oraz bramki 18:3. Liderkami są piłkarki Wolfsburga (18 na 18 punktów).

FC Bayern Frauen:

Grohs - Rall (86’ Kappes), Tainara, Viggosdottir, Simon - Zadrazil, Stanway - Kett (77’ Laurent), Dallmann (68’ Magull), Buehl (86’ Kumagai), Schueller (68’ Damnjanovic).

Bramki:

0:1 Schueller (21’), 0:2 Viggosdottir (63’), 0:3 Zadrazil (70’)

Zawodniczki Bayernu Monachium na przygotowania do kolejnego spotkania będą miały bardzo dużo czasu, albowiem podopieczne Alexandra Strausa rozegrają mecz w ramach ósmej kolejki żeńskiej Bundesligi dopiero po listopadowej przerwie reprezentacyjnej – 19 listopada FCB Frauen zagra na wyjeździe z MSV Duisburg (początek tego starcia o 14:30).