Piłkarki Bayernu z kolejnym pewnym zwycięstwem

Sezon 2022/2023 rozpoczął się już na dobre – zarówno dla wszystkich męskich, jak i również żeńskich zespołów klubu ze stolicy Bawarii.

MSV Duisburg 0:4 (0:2) Bayern Frauen

Po niedawnym zwycięstwie w Lidze Mistrzyń (piłkarki FCB pokonały na własnym podwórku Real Sociedad 3:1 i awansowały do fazy grupowej Champions League), tym razem podopieczne Alexandra Strausa mierzyły się w rozgrywkach żeńskiej Bundesligi.

Rywalkami monachijek w ramach trzeciej kolejki ligowej była ekipa MSV Duisburg. Zawodniczki Bayernu z pewnością mogą być zadowolone ze swojego występu, w którym całkowicie zdominowały swoje rywali i ostatecznie zwyciężyły 4:0, nie pozostawiając im żadnych złudzeń.

Podczas gdy w pierwszej połowie dwukrotnie na listę strzelców wpisała się znajdująca się w bardzo wysokiej formie Linda Dallmann, to po przerwie bardzo dobrą zmianę dała Lea Schueller, która również zdobyła dwie bramki.

Na ten moment po rozegraniu trzech kolejek żeńskiej Bundesligi, zawodniczki klubu ze stolicy Bawarii zajmują drugie miejsce z dorobkiem 7 punktów (2 zwycięstwa i 1 remis) i stratą dwóch oczek do drużyny VfL Wolfsburg.

Bayern Frauen: Grohs - Rall (83' Bragstad), Viggosdottir, Kumagai (83' Tainara), Gwinn - Zadrazil, Stanway, Lohmann (65' Kett) - Dallmann, Damnjanovic (65' Schueller), Buehl (46' Laurent).

Bramki: 0:1 Dallmann (7’), 0:2 Dallmann (17’), 0:3 Schueller (74’), 0:4 Schueller (82’).

Zawodniczki Bayernu Monachium do akcji wracają dopiero za blisko 2 tygodnie, jako że wczoraj rozpoczęła się przerwa reprezentacyjna w żeńskiej piłce. Dokładnie 16 października monachijki podejmą u siebie w ramach 4. kolejki Bundesligi ekipę 1. FC Koeln. Początek starcia o 13:01.

Źródło: FCB.de / Własne