Piłkarki Bayernu z bardzo ważnym zwycięstwem

Choć piłkarze Bayernu Monachium odpoczywają obecnie od rozgrywek klubowych (do przyszłej soboty), to piłkarki bawarskiego klubu nie mogą mówić o takim przywileju.

FC Bayern 4:1 (2:0) VfL Wolfsburg

Wczorajszego popołudnia w meczu na szczycie żeńskiej Bundesligi, obecne liderki z Bayernu Monachium podejmowały broniące tytułu piłkarki VfL Wolfsburg.

Monachijki nie pozostawiły swoim rywalkom żadnych złudzeń i w pełni zasłużenie odniosły bardzo wysokie zwycięstwo 4:1. Jeśli mowa o bramkach dla FCB, to na listę strzelców wpisywały się kolejno Asseyi, Hegering, Beerensteyn oraz Janssen (samobójcze trafienie).

Na ten moment po rozegraniu dziewięciu kolejek żeńskiej Bundesligi, podopieczne Jensa Scheuera zajmują pierwsze miejsce z kompletem punktów (27 na 27 możliwych do zdobycia punktów). Ponadto statystyki Bayernu mogą robić ogromne wrażenie, albowiem mowa o następujących liczbach:

− 9/9 zwycięstw
− 27 punktów
− Bilans bramkowy 30:1
− Średnio 3,33 bramek na mecz

Pojedynek na stadionie w Campusie FCB rozpoczął się dla Bayernu bardzo dobrze, zaś worek z bramkami został rozwiązany w 26. minucie za sprawą Viviane Asseyi. Co prawda piłkarki Wolfsburga starały się odpowiedzieć atakiem, ale świetnie poukładana obrona monachijek nie dopuszczała rywalek do głosu. Na domiar wszystkiego tuż przed przerwą, na 2:0 podwyższyła Marina Hegering, która wykorzystała dogranie Liny Magull z rzutu wolnego. Drugą część meczu podopieczne Scheuera zaczęły z wysokiego C – w 46. minucie bramkę na 3:0 strzeliła Lineth Beerensteyn. W kolejnych minutach „Wilczyce” dwoiły się i troiły, aby strzelić kontaktowego gola i choć kilkukrotnie było blisko, to początkowo monachijki skutecznie odpierały ataki. Niestety w 64. minucie pani arbiter podyktowała rzut karny na korzyść Wolfsburga, zaś jedenastkę pewnie wykorzystała Goessling. Koniec końców ostatnie słowo i tak należało do zawodniczek Bayernu, albowiem w 77. minucie piłkę do własnej bramki wpakowała Janssen, po wcześniejszym dośrodkowaniu Magull z FCB. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i żeńska sekcja FCB odniosła w pełni zasłużone zwycięstwo.

Bayern Frauen: Benkarth – Glas, Wenninger, Hegering, Ilestedt – Magull (89’ Dallmann), Zadrazil – Beerensteyn (89’ Simon), Lohmann (70’ Schueller), Asseyi (89’ Boye) – Buehl (81’ Laudehr)

Bramki: 1:0 Asseyi (26’), 2:0 Hegering (43’), 3:0 Beerensteyn (46’), 3:1 Goessling (64’), 4:1 Janssen (77’)

Na regenerację i przygotowania do kolejnego spotkania w żeńskiej Bundeslidze piłkarki Bayernu będą mieli niecały tydzień, albowiem w najbliższą niedzielę monachijki podejmą u siebie Bayer 04 Leverkusen (początek boju o 14:00).