Piłkarki Bayernu wkraczają do akcji

Po tym jak w ubiegły czwartek zawodniczki Bayernu Monachium pokonały u siebie ekipę Realu Sociedad w Lidze Mistrzyń, dziś FCB Frauen wkracza do akcji na krajowym podwórku.

Wicemistrzynie Niemiec po krótkiej przerwie wracają dzisiejszego późnego popołudnia do akcji w rozgrywkach żeńskiej Bundesligi. Dokładnie o 16:01 podopieczne Alexandra Strausa zmierzą się w trzeciej kolejce ligowej z ekipą MSV Duisburg.

Miejscem nadchodzącego starcia będzie Schauinsland-Reisen-Arena. Przypominamy zarazem, że póki co bilans monachijek w tej kampanii BL to 1 remis oraz 1 zwycięstwo, przy bilansie bramkowym 3:0.

Lina Magull i spółka są zdeterminowane, aby podtrzymać obecną passę i odnieść kolejne zwycięstwo, zmniejszając tym samym stratę do aktualnych mistrzyń Niemiec, czyli Wolfsburga. Choć faworytkami tego starcia są piłkarki FCB, to ich przeciwniczki również będą chciały ugrać jak najwięcej, zwłaszcza po ostatniej porażce.

− Mamy dobre przeczucia. Ważne było dla nas zakwalifikowanie się do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Teraz możemy znów w pełni skupić się na lidze. Duisburg to zespół, który z pewnością będzie próbował wszystkiego, aby utrudnić nam życie – powiedziała przed meczem Zadrazil.

− Musimy zagrać z pełną intensywnością od samego początku i wtedy jestem pewna, że zgarniemy trzy punkty – podsumowała Sarah Zadrazil.

Warto podkreślić, że dla zawodniczek Bayernu będzie to zarazem ostatni mecz przed przerwą reprezentacyjną. Do akcji zawodniczki Alexandra Strausa powrócą dopiero 16 października, kiedy to zmierzą się u siebie z 1. FC Koeln w ramach 4. kolejki żeńskiej Bundesligi.

Źródło: Własne / FCB.de