DieRoten.pl

Piłkarki Bayernu wkraczają do akcji

14.01.2022, 07:52:17
FotoOlimpik

Podobne artykuły

Po tym jak w ostatnich dniach przygotowania do rundy wiosennej wznowili piłkarze Bayernu U-19 i U-23, tym razem do codziennej rutyny treningowej powróciły piłkarki FCB.

reklama

reklama

Pierwotnie zawodniczki Bayernu Monachium miały szykować się do wylotu na zimowy obóz treningowy do Dosze, jednakże z powodu szalejącej pandemii koronawirusa, bawarski klub podjął decyzję o odwołaniu przygotowań w stolicy Kataru w Aspire Academy.

Tym samym podopieczne Jensa Scheuera przepracują pełny okres przygotowawczy do rundy wiosennej w Campusie, co już zostało potwierdzone kilka dni temu przez dyrektorkę sportową FCB Frauen, czyli Biankę Rech.

− Obecny ogólny rozwój sytuacji pandemicznej, dynamiczny wzrost liczby zachorowań przekonał nas do pozostania w Monachium. Przygotowania do rozpoczęcia drugiej połowy sezonu odbędziemy całkowicie w Campusie – powiedziała ostatnio Bianca Rech.

Nie dalej jak we wtorek, Lina Magull i spółka zakończyły urlop i odbyły rankiem niezbędne testy sprawnościowe i wszelkie badania. Następnie kilka godzin później, odbyła się pierwsza sesja treningowa mistrzyń Niemiec w 2022 roku.

Sparing w ramach przygotowań

Do akcji Bayern Frauen wracają dopiero 6 lutego, kiedy to w ramach żeńskiej Bundesligi podejmą na własnym podwórku ekipę SC Sand. Warto również wspomnieć, że w tym samym miesiącu, podopieczne Scheuera rozagrają także ćwierćfinał DFB Pokal z Carl Zeiss Jeną.

W ramach przygotowań do nadchodzących wyzwań w rundzie wiosennej, dla piłkarek FCB zaplanowano jeden sparing – 29 stycznia rywalem mistrzyń Niemiec będzie 1. FC Nuernberg.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (3)

reklama15.01.2022 12:37
Powodzenia Dziewczyny :)
14.01.2022 18:21
Czyli wszystkie zespoły Bayernu już trenują:)
14.01.2022 10:47