Pierwsze trafienie Klosego w BL

Aż do 20. kolejki Bundesligi Miroslav Klose musiał czekać na swoje pierwsze trafienie w tym sezonie w lidze. Były napastnik Werderu musiał tylko skierować futbolówkę do pustej bramki po tym jak piłkę wyłożył mu Thomas Mueller. To właśnie Klose ustanowił w 86. minucie wynik meczu na 3:1.

"Thomas ładnie ją wyłożył" powiedział Klose w rozmowie z fcbayern.de. To nie była pierwsza bramka dla FCB w tym sezonie. Niemiec trafił już do siatki rywala w Pucharze Niemiec (3) i w Champions League (1). Była to jednak pierwsza bramka strzelona swojemu byłemu klubowi od chwili transferu do Rekordowego Mistrza Niemiec.

"Grałem prawie we wszystkich meczach przeciwko Werderowi, choć nie wszystkie w pełnym wymiarze czasowym, ale nigdy nie zdobyłem bramki" stwierdził Klose po niedzielnym treningu.  "Dla mnie ważne było, aby ponownie strzelić i wykorzystać minuty, które otrzymałem" dodaje napastnik FCB.

Klose od dłuższego czasu nie odgrywa u Louisa van Gaala ważniejszej roli.  32-latek na początku sezonu występował w podstawowej jedenastce, lecz podczas kontuzji ze składu wygryzł go Mario Gomez. Najlepszy strzelec w Bayernie ma obecnie pewne miejsce w składzie.

źródło: fcb.de