Pewne zwycięstwo Bayernu z Hannoverem

Bayern Monachium po kilku słabszych meczach w końcu zagrał tak jak oczekiwali kibice. W meczu 7 kolejki Bundesligi zespół Pepa Guardioli pewnie pokonał drużynę Hannover 96 4:0. Bramki dla Monachijczyków w tym spotkaniu strzelali Robert Lewandowski - dwie(6,38) oraz Arjen Robben, który także dwukrotnie pokonał bramkarza gości w 13 i 79 minucie spotkania. Tym samym obrońcy tytułu umocnili się na szczycie tabeli Bundesligii.

Kibice zgromadzeni w sobotnie popołudnie na Allianz Arena wreszcie zobaczyli Bayern do jakiego przywykli. Gospodarze od samego początku ruszyli na bramkę gości raz za razem stwarzając sobie bramkowe sytuacje. Już w 6 minucie świetnym długim podaniem do Roberta Lewandowskiego popisał się Rafinha, a reprezentant Polski w pełnym biegu przyjął piłkę na klatkę piersiową i pewnym strzałem pokonał bramkarza gości Zielera. Nie minęło 7 minut i było 2:0 dla gospodarzy.Kapitalną solową akcją popisał się Arjen Robben, który przejął piłkę na 30 metrze, popędził z nią na bramkę gości i strzałem w krótki róg pokonał bramkarza.

Mimo prowadzenia 2:0 Bawarczycy nie zwalniali tempa. W 20 minucie Xabi Alonso huknął niespodziewanie z okolicy linii środkowej boiska, jednak Ron Robert Zieler z najwyższym trudem sparował piłkę nad poprzeczkę. Kilka razy groźnie atakował Robben, jednak nie udało mu się kolejny raz zdobyć gola.

W 38 minucie spotkania kapitalna asystę zaliczył Xerdan Shaqiri. Po jego podaniu Robert Lewandowski znalazł się ponownie sam na sam z bramkarzem gości i z zimną krwią wykończył akcję zdobywając swojego drugiego gola.

Goście w pierwszej części raz groźnie skontrowali w wyniku czego sam na sam z Manuelem Neuerem znalazł się reprezentant Polski Artur Sobiech. Jednak po raz kolejny bramkarz Bawarczyków udowodnił dlaczego przez wielu jest uważany za najlepszego bramkarza Świata i kapitalną interwencją zapobiegł utracie gola.

W przerwie spotkania trener gości Tayfun Korkut dokonał dwóch zmian w swoim zespole i tak na placu gry zameldowali się Bittencourt oraz Pander, zmieniając Joselu i Albornoza. Mimo tych zmian obraz gry w drugiej części meczu nie uległ zmianie i nadal to Bawarczycy byli stroną dominującą. Akcje Monachijczyków napędzał głównie Robben jednak w kliku sytuacjach decydował się sam kończyć akcję niż podawać do lepiej ustawionych partnerów.

W 60 minucie trener Pep Guardiola dokonał pierwszej zmiany w zespole. Xerdana Shaqiriego zmienił Claudio Pizarro, W 75 minucie kapitana Phillipa Lahma zastąpił Sebastian Rode.

W 79 minucie jedną ze swoich akcji na bramkę zamienił Robben ustalając tym samym wynik spotkania na 4:0 dla Bayernu.

Ostatnia zmianę w zespole gospodarzy dał w 82 minucie Gianluca Gaudino, który zmienił Xabiego Alonso.

Bayern Monachium po 7 kolejkach Bundesligi ma na swoim koncie 17 punktów i o 4 oczka wyprzedza drugie w tabeli TSG Hoffenheim.

Bayern Monachium: Neuer - Benatia,Dante,Alaba - Lahm,Alonso,Bernat - Shaqiri,Robben,Lewandowski