Pewne zwycięstwo Bayernu - Fußballgott wrócił do gry

Pewne zwycięstwo Bayernu, zwiększenie przewagi w ligowej tabeli nad rywalami i powrót do gry Bastiana Schweinsteigera - kibice monachijskiego klubu z pewnością nie mogli wyobrazić sobie lepszej soboty. Podopieczni Pepa Guardioli bez większych problemów pokonali na własnym stadionie TSG Hoffenheim aż 4:0.

71 tysięcy widzów oglądało dzisiejsze zwycięstwo Bawarczyków na Allianz Arenie. Monachijczycy wynik spotkania otworzyli w 23. minucie po idealnym uderzeniu Mario Goetzego. Po tym trafianiu zawodnicy Dumy Bawarii w stu procentach przejęli boiskową inicjatywę i jeszcze przez przerwą zdobyli bramkę, która rozstrzygnęła losy spotkania. Dośrodkowanie Arjena Robbena wykorzystał Robert Lewandowski, który strzałem głową pokonał Baumanna.

Po przerwie obie drużyny postanowiły nie narzucać zabójczego tempa, a najciekawsze sytuacje miały miejsce dopiero w końcówce pojedynku. Idealną sytuację do zdobycia bramki kontaktowej zmarnował Szalai, który w sytuacji sam na sam z Neuerem trafił jedynie w nogę niemieckiego bramkarza.

Kibice zgromadzeni na Allianz Arenie na następne trafienie musieli czekać do 82. minuty. Arjen Robben po dwójkowej akcji z Robertem Lewandowskim pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali. Wynik spotkania ustalił Sebastian Rode, dla którego był to pierwszy gol w barwach Bayernu Monachium. W ostatnich minutach meczu czerwoną kartkę obejrzał Adam Szalai, który brutalnym faulem potraktował Dantego.

Warte odnotowania jest to, że przy trafieniu Sebastiana Rodego asystował Bastian Schweinsteiger, który powrócił do gry po aż osiemnastu tygodniach przerwy. Vice-kapitan Bawarczyków pojawił się na placu gry w 77. minucie zmieniając Mario Goetzego.

FC Bayern 4:0(2:0) TSG Hoffenheim

FC Bayern: Neuer - Rafinha, Benatia, Boateng( Dante 73), Bernat - Xabi Alonso - Mueller( Rode 59), Robben, Goetze( Schweinsteiger 77), Ribery - Lewandowski

TSG: Baumann - Suele, Strobl, Bicakcic, Beck - Rudy, Schwegler - Volland( Szalai 70), Firmino, Elyonoussi( Kim 86) - Modeste( Schipplock 70)

Bramki: 1-0 Goetze(23), 2-0 Lewandowski(40), 3-0 Robben(82), 4-0 Rode(87)

Żółte kartki: Boateng, Alonso / Schwegler, Volland

Czerwona kartka: Szalai