Pewne zwycięstwo Bayernu! FCB 5:0 SGE

Allianz Arena pozostaje twierdzą nie do zdobycia. Bayern Monachium pokonał Eintracht Frankfurt 5:0 w spotkaniu kończącym 19.kolejkę rozgrywek Bundesligi i utrzymał trzynastopunktową przewagę nad drugim w tabeli Bayerem Leverkusen. Dla podopiecznych Pepa Guardioli był to 44 mecz z rzędu bez porażki w ligowym pojedynku!

Wynik spotkania w 12' minucie meczu niesamowitym wolejem otworzył Mario Goetze, dla którego była to szósta bramka tym sezonie Bundesligi. Tuż przed przerwą piłkę w bramce umieścił Franck Ribery i Bawarczycy schodzili do szatni z dwubramkową przewagą nad drużyną Eintrachtu. W drugiej części meczu przewaga Bayernu nad rywalami była jeszcze bardziej wyraźna, co przełożyło się na kolejne zdobycze bramkowe. Tuż po pojawieniu się na placu gry na listę strzelców wpisał się Arjen Robben(67'). Dwie minuty później bramkę po strzale głową zdobył Dante, a wynik spotkania w 89' minucie meczu ustalił Mario Mandzukić.

Sytuacja kadrowa:

Swój powrót na boisko świętował dziś Franck Ribery, który powrócił do gry po drobnych bólach kręgosłupa. Ponadto Pep Guardiola po raz pierwszy w tym roku od pierwszych minut spotkania umieścił w wyjściowym składzie Mario Mandzukicia. Toni Kroos oraz Thomas Mueller cały pojedynek oglądali z ławki rezerwowych.

W porównaniu do poprzedniego meczu linia defensywna Bawarczyków pozostała bez zmian - Rafinha, Boateng, Dante, Alaba. Na pozycji "6" zagrał Philipp Lahm, natomiast linię pomocy utworzyli Shaqiri, Thiago, Goetze i Ribery

Trener Armin Veh dokonał roszad w składzie i zmienił czterech zawodników w porównaniu do meczu z Herthą Berlin. Tranquillo Barnetta, Johannes Flum, Joselu oraz Alexander Madlung zastąpili Stefana Aignera, Takashiego Inui, Sebastiana Rode oraz Carlosa Zambrano.

FC Bayern: Neuer - Rafinha, Boateng, Dante, Alaba(75' Contento) - Lahm - Shaqiri(65' Robben), Thiago, Goetze(74' Pizarro), Ribery - Mandzukić
Ławka: Starke, Kroos, Mueller, Hojbjerg,
Eintracht Frankfurt: Trapp - Djakpa, Russ, Jung, Madlung - Barnetta, Schwegler, Meier, Rosenthal, Flum - Joselu
Sędzia: Meyer
Widzów: 71 000
Bramki: 1-0 Goetze(12'), 2-0 Ribery(44'), 3-0 Robben(67'), 4-0 Dante(69'),  5-0 Mandzukić(89')