DieRoten.pl
Reklama

Pavard oceniany wyżej w FCB niż Upamecano

fot. Shutterstock
Reklama

W najbliższym pojedynku ligowym z Werderem Bremą, trener Tuchel ponownie będzie musiał radzić sobie bez kilku kluczowych zawodników.

Mowa przede wszystkim o trójce defensorów, takich jak Dayot Upamecano (kontuzja mięśniowa), Lucas Hernandez (zerwane więzadło krzyżowe) oraz Alphonso Davies (kontuzja uda).

W związku z tym w ustawieniu obronnym FCB nie należy spodziewać się żadnych zmian, zwłaszcza że kolejny dobry występ w środku obrony zanotował Benjamin Pavard, którego temat przyszłości w bawarskim klubie podlega dyskusji od kilku miesięcy.

Warto jednak wspomnieć, że Benji jako jeden z niewielu graczy „Die Roten”, prezentuje regularne występy i trener zawsze może na niego liczyć. Co więcej jak donosi niemiecki dziennik „Bild”, koledzy bardzo szanują i wysoko cenią umiejętności Francuza jako środkowy obrońca.

Upamecano będzie musiał walczyć o XI

Dziennikarze informują również, że wewnątrz bawarskiego klubu uważa się, iż Benjamin Pavard jest bardzo dobrym stoperem, zaś jego gra w środku obrony sprawia, że koledzy czują się bezpieczniej, niż kiedy na boisku przebywa Dayot Upamecano.

Nie można więc wykluczyć, że kiedy Upa odzyska pełną sprawność (wczoraj wznowił treningi biegowe), to będzie musiał powalczyć o miejsce w wyjściowej XI, jako że wspomniany wyżej Benji ciężki pracą zapracował sobie na pierwszeństwo w składzie.

Źródło: Bild.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...