DieRoten.pl
Reklama

Pavard: Może to czas na nowe wyzwanie w innym kraju?

fot.
Reklama

Nie ulega wątpliwości, że jednym z piłkarzy Bayernu, którzy poczynili pozytywny progres w 2022 roku, jest przede wszystkim 26-letni Benjamin Pavard.

Francuski defensor rozwinął się w ostatnich czasach i poprawił pod wieloma względami – zarówno w ofensywie, jak i również w defensywie. Warto jednak podkreślić, że latem tego roku, mistrz świata z 2018 roku był tematem dyskusji transferowych w mediach.

Transfer koniec końców nie doszedł do skutku (mówiło się głównie o przenosinach do Chelsea), ale nie można wykluczyć, że za kilka miesięcy Benjamin Pavard opuści stolicę Bawarii, mając zwłaszcza na uwadze jego wczorajszy otwarty wywiad dla „L’Equipe”, w którym podkreślił gotowość do zmiany otoczenia klubowego.

− Nie było konkretnych rozmów na temat mojego kontraktu. Na ten moment w pełni skupiam się na mistrzostwach świata oraz jak najlepszej grze dla wielkiego klubu, jakim jest Bayern – powiedział Pavard.

− Dla mnie Bayern jest jednym z największych na całym świecie. Darzę przeogromnym szacunkiem ten klub. Zaszczytem jest grać dla FCB, w którym tak wiele się nauczyłem i przekonałem się, czym jest gra na najwyższym poziomie – dodał.

− Ogólnie mieszkam w Niemczech już 7 lat, zaś z Bayernem wygrał wszystko, co jest możliwe do zdobycia w piłce klubowej, włącznie z Ligą Mistrzów. Nie mam nic przeciwko, aby odkryć nowy projekt w karierze – mówił dalej.

− Być może to odpowiedni moment na nowy projekt w innym kraju? Oczywiście projekt sportowy musi pasować i być właściwy pod każdym względem. Dlaczego jednak nie spróbować by nowego wyzwania w nowym kraju i poznać nową kulturę? – podsumował Benjamin Pavard.

W bieżącym sezonie 2022/2023, francuski defensor miał okazję rozegrać łącznie 20 spotkań dla pierwszego zespołu rekordowego mistrza Niemiec. Jego dorobek w tym czasie to 1431 minut oraz cztery bramki.

Źródło: L'Equipe / BFW
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...