DieRoten.pl
Reklama

Paul Wanner powołany do dorosłej kadry Austrii

fot.
Reklama

Wielkimi krokami zbliża się turniej mistrzostw świata w piłce nożnej. Zanim jednak rozpoczną się zmagania w Katarze, czeka nas wiele sparingów.

Warto podkreślić, że z pierwszego zespołu ekipy rekordowego mistrza Niemiec na Mundial w Katarze powołanych zostało aż 17 zawodników pierwszego zespołu, co jest największą liczbą spośród wszystkich klubów z TOP 5 lig w całej Europie.

Powołania na najbliższą przerwę reprezentacyjną otrzymało też kilku graczy FCB, którzy nie zagrają na mistrzostwach świata. Mowa przede wszystkim o Marcelu Sabitzerze. Co więcej, wielką niespodzianką jest fakt, że powołanie do austriackiej kadry otrzymał także Paul Wanner.

16-latek z racji na swoje pochodzenie może grać nie tylko dla Niemiec, ale i również Austrii. Utalentowany wychowanek bawarskiego klubu będzie trenował ze swoimi starszymi kolegami, ale jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu Austriackiego Związku Piłki Nożnej, pomocnik nie zostanie użyty w żadnym z nadchodzących sparingów przez Ralfa Rangnicka.

− Ralf Rangnick postanowił zaprosić Paula Wannera z Bayernu Monachium na trening reprezentacji. Zawodnik ma mieć możliwość szczegółowego zapoznania się z reprezentacja narodową Austrii oraz poznania zespołu trenerskiego wokół Ralfa Rangnicka włącznie. Ustalono jednak, że Paul Wanner nie będzie wykorzystywany w dwóch najbliższych meczach międzynarodowych − czytamy w oświadczeniu Austriackiego Związku PN.

Paul Wanner jest związany z Bayernem od 2018 roku, kiedy to trafił do młodzieżówki FCB z zespołu FV Ravensburg. 16-latek stopniowo przechodził przez kolejne etapy szkolenia, zaś od początku 2022 roku jest związany z pierwszą drużyną, choć obecnie częściej otrzymuje szanse w ekipie U-19 i U-23. Licząc wszystkie drużyny, dorobek 16-latka to 38 spotkań, 6 bramek oraz 10 asyst.

Źródło: OFB
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...