Panie awansują dalej

Podopieczne Thomasa Wörle'ego rozegrały dziś spotkanie drugiej rundy Pucharu Niemiec. Obrończynie tytułu walczyły u siebie z finalistkami minionej edycji, zespołem 1. FFC Frankfurt. Gospodynie wygrały niezwykle emocjonujący mecz dopiero po rzutach karnych. Po regulaminowym czasie gry na tablicy wyników widniał rezultat 0:0. Zawodniczki z Monachium straciły bramkę już w pierwszej minucie dogrywki. Prowadzenie gościom dała Bianca Schmitt (91.). Gospodynie walczyły do końca i w 113. minucie spotkania gola na wyrównanie strzeliła Carina Wenninger. W tym spotkaniu nie padło więcej bramek i potrzebne były rzuty karne. W serii jedenastek lepsze okazały się podopieczne trenera Wörle'ego i wygrały 5:3.