DieRoten.pl
Reklama

Overmars: Nie pozwolimy odejść ten Hagowi tak łatwo

fot.
Reklama

Nie jest żadną tajemnicą, że Bayern Monachium od momentu odejścia 48-letniego Niko Kovaca rozgląda się za znalezieniem nowego szkoleniowca na lato 2020 roku.

Jednym z głównych kandydatów, który prawie zawsze jest wymieniany przez media na całym świecie jest obecny trener Ajaxu, czyli Erik ten Hag, który w przeszłości miał już przecież okazję pracować w Monachium jako trener drugiej drużyny FCB.

Spekuluje się, że obecny szkoleniowiec Bayernu − Hansi Flick − będzie prowadził zespół rekordowego mistrza Niemiec do końca bieżącego sezonu, po czym jego stery miałby przejąć właśnie Holender. Ostatnio na temat szkoleniowca amsterdamczyków wypowiedział się dyrektor sportowy AFC.

Warto wspomnieć, że wedle różnych doniesień, ten Hag ma być pożądany nie tylko przez monachijczyków, ale i również przez Barcelonę. Niemniej jednak Marc Overmars dał jasno do zrozumienia, że klub nie pozwoli odejść Erikowi tak łatwo.

Zdaję sobie doskonale sprawę z tego, że Erik znajduje się na liście życzeń klubów z europejskiego topu. Z łatwością mógłby zmienić klub powiedział dyrektor sportowy Ajaxu.

− Mimo wszystko nie zamierzamy jednak tak łatwo wypuszczać go z naszego klubu, te drzwi póki co są zamknięte podsumował Marc Overmars.

Ten Hag przejął Ajax pod koniec grudnia 2017 roku. Od tamtej pory miał okazję poprowadzić drużynę w roli trenera w 104 spotkaniach. W tym okresie amsterdamczycy mogą pochwalić się następującymi liczbami: 77 zwycięstw, 15 remisów, 12 porażek oraz bilans bramkowy 297:98.

Źródło: Telegraaf
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...