DieRoten.pl
Reklama

Ortega nowym numerem dwa w bramce Bayernu?

fot. Fotolia
Reklama

Podczas gdy niekwestionowanym numerem jeden w bramce Bayernu pozostaje Manuel Neuer, to jego zmiennikiem od sezonu 2021/22 jest Sven Ulreich.

Niemiecki golkiper powrócił do Monachium po roku spędzonym w Hamburgerze SV (jego umowa z HSV została rozwiązana) i podpisał z bawarskim klubem umowę do końca czerwca 2022 roku.

Póki co nie rozpoczęto jeszcze rozmów w sprawie przedłużenia kontraktu Svena Ulreicha. Przypominamy zarazem, że wypożyczenie Alexa Nuebela do Monaco obowiązuje do końca sezonu 2022/23, zaś monachijczycy mają możliwość skrócenia wypożyczenia o rok. Nic jednak nie wskazuje na to, aby Alexander miał wrócić latem do FCB.

Wracając do „Ulle”, to jego przyszłość pozostaje otwarta. Część źródeł donosi, że Niemiec otrzyma umowę na kolejny rok, podczas gdy inni dziennikarze informują o możliwym odejściu (zainteresowanych jest m. in. kilka klubów z pierwszej Bundesligi).

Gdyby 33-latek rzeczywiście opuścił Bayern, to „Bawarczycy” mają być przygotowani do zatrudnienia Stefana Ortegi, który już rok temu był łączony z FCB, ale transfer upadł, albowiem Arminia Bielefeld oczekiwała około 5 milionów euro za swojego golkipera.

Umowa 29-latka z DSC wygasa tego lata, dlatego też będzie on mógł odejść latem na zasadzie wolnego transferu – według „Sport Bilda” bielefeldczycy oferują mu nowy 4-letni kontrakt i podwyżkę płacy, ale bramkarz skłania się ku nowemu wyzwaniu i zmiany otoczenia klubowego.

W najbliższych tygodniach Ortega będzie musiał zdecydować o swojej przyszłości, zaś w grę wchodzi pozostanie w obecnej drużynie lub przenosiny na Allianz Arenę.

Źródło: Sport Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...