DieRoten.pl
Reklama

Orban: Nie wiem czy wygramy

fot.
Reklama

To już dziś! Po wielotygodniowej przerwie od rozgrywek w Niemczech, do akcji na krajowym podwórku wkraczają zawodnicy Bayernu Monachium.

Dokładnie o 20:30 podopieczni Juliana Nagelsmann powalczą o pierwsze trofeum w sezonie 2022/23. Stawką nadchodzącego starcia na Red Bull Arenie z miejscowym RB Lipsk będzie Superpuchar Niemiec.

W ostatnim wydaniu niemieckiego magazynu „Kicker”, obszernego wywiadu udzielił stoper „Byków” – Willi Orban. Węgier przyznał, że klub na pewno nie powtórzy już wyniku sprzed kilku dni, kiedy to zostali rozbici przez Liverpool 0:5. Kto z kolei jego zdaniem jest faworytem wieczornego starcia?

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia defensor RBL, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy do lektury!

Willi Orban na temat:

…tego, dlaczego Lipsk nie powtórzy wyniku z Liverpoolem?

„…Ponieważ zagramy inaczej. To także pierwszy mecz o stawkę, zaś w przygotowaniach jesteśmy o tydzień dalej niż Bayern. Nie wiem, czy wygramy ten mecz, ale na pewno nie będzie to 0:5”.

…Bayernu bez Lewandowskiego:

„…Bayern już wcześniej był nieprzewidywalny ze swoimi szybkimi piłkarzami wokół Lewandowskiego. Tak będzie dalej, a może sprowadzą jeszcze jednego środkowego napastnika. Musimy być przygotowani na sobotę, że mogą zagrać z cofniętym napastnikiem, tak jak Julian z nami”.

…wagi Superpucharu:

„…Może nie do końca można to porównać z mistrzostwem Niemiec czy Pucharem DFB. Ale kiedy ma się taką szansę, trzeba ją wykorzystać. Superpuchar byłby lukrem na torcie. To dla nas coś wyjątkowego, nawet jeśli termin rozgrywek jest nieco trudny”.

…zdobycia Superpucharu:

„…Tytuł byłby fajny, bo mielibyśmy wtedy drugie trofeum w szafie. Ale nie widzę, żeby ten mecz miał duże znaczenie dla sezonu. Zwycięstwo byłoby dobre dla samopoczucia i pewności siebie przed rozpoczęciem sezonu, ale Bundesliga ma priorytet”.

…możliwej porażki:

„…Gdybyś został mistrzem dziesięć lat z rzędu jak Bayern, to nie wypadłbyś od razu z wyścigu o tytuł z porażką. Bayern złożył oświadczenia ze swoimi transferami. Dobrze rozwinęliśmy się w ostatniej drugiej połowie sezonu i musimy pozostać realistami i pokornymi mimo zwycięstwa w Pucharze”.

…faworyta meczu:

„…Nie robię żadnych prognoz. Myślę, że Bayern jest faworytem, Superpuchar to ich chleb powszedni. Ale oczywiście mam nadzieję, że będziemy mieli dobry dzień i zatrzymamy puchar w Lipsku”.

Źródło: Kicker.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...