Onisiwo: Było widać, jak na był trudno

W ubiegłą sobotę swoje dwudzieste dziewiąte oficjalne spotkanie w sezonie ligowym 2022/23 rozegrali piłkarze pierwszego zespołu Bayernu Monachium.

Mistrzowie Niemiec z pewnością nie zaliczą ostatniego weekendu do udanych – pojedynek w ramach 29. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy Bayernem a FSV Mainz zakończył się ostatecznie zwycięstwem moguncjan 3:1…

W rezultacie tej porażki, monachijczycy spadli na drugą lokatę, albowiem swoje spotkanie wygrali piłkarze Borussii Dortmund. Co do starcia z M05, po ostatnim gwizdku przed kamerami klubowej telewizji na kilka pytań dziennikarza odpowiedział Karim Onisiwo.

− Widać było, jak trudno nam było. Bayern przed przerwą grał bardzo dobrze, naprawdę chcieli wygrać. W drugiej połowie to było zupełnie inne oblicze z naszej strony – powiedział Onisiwo.

− Widać, co jest możliwe, gdy trzyma się razem i daje wszystko jako drużyna. W tabeli wszystko jest bardzo blisko. Jeśli wystąpimy tak jak w tym meczu w drugiej połowie, możemy rozegrać naprawdę dobry sezon – podsumował Karim Onisiwo.

Jeśli mowa o obecnej sytuacji w tabeli ligowej, piłkarze Bayernu zajmują drugie miejsce z dorobkiem 59 punktów (do liderów z BVB monachijczycy tracą jedno oczko). Z kolei FSV Mainz po sobotnim meczu awansowało na siódmą lokatę (45 pkt).