DieRoten.pl

O'Neill: Nie dało się grać przeciwko Gnabry'emu

21.11.2019, 08:31:45
Ł. Skwiot

Jeśli z obecnej kadry Bayernu Monachium mielibyśmy wyróżnić kilku zawodników, którzy w ostatnich miesiącach poczynili największy rozwój, to bez wątpienia do grona tych graczy mogliśmy zaliczyć Gnabry'ego.

Skrzydłowy bawarskiego klubu rozwija się w bardzo szybkim tempie, czego efektem są coraz to lepsze występy oraz liczne bramki i asysty. Póki co w sezonie 2019/20 Serge Gnabry wystąpił w 16 spotkaniach, zaś jego dorobek to 8 bramek oraz 5 asyst.

24-latek prezentuje również bardzo wysoki poziom w kadrze narodowej Niemiec – przekonać się o tym mogliśmy podczas zakończonej niedawno trzeciej w tym sezonie przerwy reprezentacyjnej. Pomocnik „Gwiazdy Południa” w dwóch meczach miał udział przy 4 golach (3 trafienia i asysta).

Zwłaszcza w ostatnim pojedynku „Die Mannschaft” z Irlandią Północną Serge pokazała na co go stać strzelając hat-tricka. Po porażce z Niemcami na temat gry Gnabry’ego wypowiedział się selekcjoner Irlandczyków – Michael O'Neill.

− Nie dało się grać przeciwko niemu dziś. Jestem zaskoczony, że angielskie zespoły nie dostrzegły w przeszłości jego potencjału skomentował O’Neill.

Ogółem rzecz biorąc w swojej dotychczasowej karierze 23-latek wystąpił w 13 oficjalnych pojedynkach reprezentacji swojej kraju, dla której zdobył 13 bramek! Aby lepiej zobrazować jak ważnym zawodnikiem w kadrze narodowej stał się Serge, to warto przedstawić podsumowanie 2019 roku od magazynu „Kicker” (spotkania, występy piłkarzy, kluby z największą liczbą reprezentantów, strzelcy i punktacja kanadyjska).

Przy okazji należy podkreślić, że Joshua Kimmich jest jedynym piłkarzem w zespole „Die Mannschaft”, który w tym roku kalendarzowym wystąpił we wszystkich dziesięciu meczach i co więcej nie opuścił ani jednej minuty!

źródło: Omnisport
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama21.11.2019 16:34
Masakra, te liczby robią wrażenie!!
21.11.2019 15:46
Genialny Gbabry. Jeszcze niech ustabilizuje formę, a będzie najlepszy.
21.11.2019 10:10
Z perspektywy czasu dobrze Niemcom zrobiło pożegnanie się z starszą kadrą
21.11.2019 09:35
Silny Bayern, silna reprezentacja. Tak było zawsze i raczej w tej kwestii nic się zmieni.

reklama