DieRoten.pl
Reklama

Omlin: Rozmawialiśmy z Yannem przed transferem

fot.
Reklama

19 stycznia 2023 roku dobiegła końca wielotygodniowa saga transferowa w związku poszukiwaniami przez Bayern Monachium nowego bramkarza w miejsce kontuzjowanego Neuera.

Nowym bramkarzem bawarskiego klubu został Yann Sommer, który trafił na Allianz Arenę z Borussii M’Gladbach. Jeśli zaś mowa o ekipie „Źrebaków”, to ich nowym numerem jeden został Jonas Omlin, którego Gladbach pozyskało z francuskiego Montpellier.

Wspomniany wyżej Omlin udzielił niedawno wywiadu dla szwajcarskiego „Blicka”, w którym potwierdził, że przy okazji transferu, pozostawał w stałym kontakcie ze swoim rodakiem, który podobnie jak on „siedział na walizkach”.

− Rozmawialiśmy ze sobą. Wymienialiśmy się pomysłami, bo dla nas obu było to dość wzlotów i upadków w kwestii transferu. Czasem uczucia szczęścia, czasem rozczarowania – powiedział Omlin.

− Wysyłaliśmy sobie nawzajem wiadomości na Whatsapie. Ale oczywiście my byliśmy tylko pomiędzy klubami, bo tam toczyły się główne rozmowy. Czasami wydawało się niemal, że media są lepiej poinformowane niż ja – dodał.

− Kiedy w niedzielę dostałem odmowę z Montpellier, to potem w poniedziałek przeczytałem, że jest jeszcze daleko do realizacji transferu. Wiele z tego, co zostało zgłoszone przez media, rzeczywiście miało miejsce. To było fascynujące, jak to wszystko się potoczyło – podsumował Jonas Omlin.

Póki co Yann Sommer miał okazję wystąpić w trzech oficjalnych meczach dla Bayernu od momentu swojego transferu. Niestety, ale Szwajcar nie był w stanie zachować w nich czystego konta (monachijczycy zanotowali trzy remisy po 1:1).

Źródło: Blick
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...