DieRoten.pl
Reklama

Oficjalnie: Wanner wypożyczony do Heidenheim

fot. Wirestock Creators / Shutterstock.com
Reklama

Potwierdziły się kolejne doniesienia niemieckiej prasy w sprawie przyszłości jednego z utalentowanych zawodników rekordowego mistrza Niemiec.

Bayern Monachium oficjalnie potwierdził, że na roczne wypożyczenie udał się Paul Wanner, który przypomnijmy ostatni sezon 2023/2024 spędził w drugoligowym SV Elversberg.

Tym razem klub zdecydował, że utalentowany pomocnik i wychowanek FCB będzie nabierał doświadczenia w 1. FC Heindehiem z pierwszej Bundesligi. W umowie wypożyczenia nie zawarto żadnej opcji wykupu 18-latka.

− Paul Wanner nadal się rozwija, miał dużo czasu na grę w Elversbergu, strzelał gole i asystował i jest gotowy na następny poziom. Teraz celem jest trwałe zdobycie poziomu pierwszej ligi – powiedział Freund.

− W Heidenheim ma wszelkie możliwości, aby zrobić kolejny duży krok, zwłaszcza że klub jest również reprezentowany na arenie międzynarodowej w Lidze Konferencyjnej. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jego postępów i będziemy go nadal mocno wspierać – podsumował Christoph Freund.

Paul Wanner w minionym sezonie 2023/2024 miał okazję wystąpić w 31 meczach o stawkę, zaś jego dorobek w tym czasie to 7 bramek oraz 3 asysty. Szacunkowa wartość pomocnika to 8 milionów euro.


Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...