DieRoten.pl
Reklama

Oficjalnie: Viggosdottir nową kapitanką Bayernu

fot. Merk Picture / Shutterstock.com
Reklama

Póki co żeńska drużyna Bayernu Monachium ma za sobą dwa spotkania w ramach rozpoczętego nie tak dawno temu sezonu 2023/2024.

Jak już informowaliśmy wcześniej, w pierwszej drużynie FCB Frauen doszło do wielu zmian personalnych – mowa zarówno o odejściach, jak i również wzmocnieniach zespołu prowadzonego przez Alexandra Strausa.

Co więcej ostatnio sztab szkoleniowy oraz kierownictwo żeńskiej ekipy Bayernu zdecydowało także o wyborze nowego trio kapitanów, po tym jak funkcję kapitanki przez ostatnie 3 lata pełniła nieoceniona Lina Magull. Odtąd główną liderką monachijek będzie doświadczona Glodis Perla Viggosdottir. Ogólnie rzecz biorąc zespół kapitański tworzą teraz:

1. Glodis Perla Viggosdottir.
2.
Sarah Zadrazil.
3.
Georgia Stanway.

Reprezentantka Islandii w rozmowie dla klubowych mediów nie kryła swojej dumy oraz podkreśliła, że da z siebie wszystko, aby jak najlepiej wypełnić swoje obowiązki.

− To oczywiście wielki zaszczyt móc poprowadzić drużynę na boisku jako kapitan. Bardzo się z tego cieszę. Mamy wiele liderek w drużynie i myślę, że ważne jest, aby mieć na boisku kilka piłkarek, które przewodzą – powiedziała Viggosdottir.

− To jedyny sposób na odniesienie sukcesu. Wiem, że opaska kapitańska to duża odpowiedzialność i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby jej sprostać – podsumowała Glodis Perla Viggosdottir.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...