DieRoten.pl
Reklama

Oficjalnie: Utalentowany Guido Della Rovere w Bayernie

fot. PodStadionem.pl
Reklama

Bayern Monachium potwierdził niedawno transfer kolejnego młodego i niezwykle utalentowanego piłkarza do akademii piłkarskiej FCB.

Tym razem klub ze stolicy Bawarii oraz kierownictwo sportowe Campusu potwierdzili, że kontrakt z monachijczykami podpisał utalentowany Guido Della Rovere.

17-letni napastnik zasilił szeregi FCB z US Cremonese (Serie B) i jak czytamy na oficjalnej stronie Bayernu, związał się długoterminowym kontraktem z „Bawarczykami”. Włoch co prawda będzie mieszkać w internacie Campusu, ale będzie występować w drugiej drużynie pod okiem Holgera Seitza.

− Obserwowaliśmy Guido przez dłuższy czas. Widzimy w nim wielki talent na swojej pozycji w swojej grupie wiekowej, dlatego cieszymy się, że udało nam się przekonać go do dołączenia do nas pomimo wielu zainteresowanych stron – powiedział Sauer.

− Wierzymy w jego dalszy potencjał rozwoju i cieszymy się, że wkrótce będzie grał dla naszych amatorów w koszulce Bayernu – podsumował szef Campusu.

Guido Della Rovere w zeszłym sezonie 2023/24 rozegrał 20 spotkań dla zespołu Cremonese U-19, zaś jego dorobek w tym czasie to 5 bramek i 8 asyst. Włoch ma także na swoim koncie debiut w pierwszej drużynie ekipy USC.


Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...