DieRoten.pl
Reklama

Oficjalnie: Superpuchar Europy z kibicami!

fot. Photogenica
Reklama

Choć jeszcze kilka dni temu wszystko wisiało na włosku, to nie dalej jak wczoraj potwierdzono, że na mecz o Superpuchar Europy wpuszczeni zostaną kibice.

Jak już wiemy w finale Champions League zwyciężyli piłkarze Bayernu, zaś w Lidze Europy triumfowali zawodnicy Sevilli. Zgodnie z tradycją zwycięzcy tych dwóch rozgrywek zmierzą się ze sobą, zaś stawką spotkania będzie Superpuchar Europy.

Mimo wszystko jeszcze kilka dni temu, zaplanowany 24 września finał pomiędzy wspomnianymi wyżej drużynami stał pod wielkim znakiem zapytania z racji rosnącej liczby zakażeń na Węgrzech. Niemniej jednak UEFA doszła do porozumienia z węgierskim rządem odnośnie organizacji tego meczu.

Na całe szczęście bój o trofeum odbędzie się zgodnie z planem, zaś na stadion Puskas Arena w Budapeszcie zostaną wpuszczeni kibice, stanowiący 30% pojemności obiektu. UEFA pragnie wykorzystać to spotkanie jako pilotaż, aby widzowie w przyszłości mogli powrócić na trybuny.

Niemniej jednak wejście na stadion tego dnia będzie wiązało się z surowym przestrzeganiem zasad i konceptu higienicznego. Główne reguły:

− Zachowanie dystansu 1,5 m.
− Obowiązek założenia maseczki.
− Higiena rąk.
− Konieczność zmierzenia temperatury przed wejściem na obiekt.
− Zajęcie wskazanego miejsca na stadionie z zachowaniem wymaganego dystansu.

Co więcej jednym z głównych warunków, dzięki którym kibice będą mogli wkroczyć do Węgier i wziąć udział w meczu, będzie obowiązkowy test na obecność koronawirusa i okazanie negatywnego wyniku. UEFA zastrzega jednak, że wynik nie może on być starszy niż 3 dni. Ponadto fani będą zobligowani, aby opuścić teren kraju maksymalnie po 72 godzinach od spotkania.

Źródło: UEFA
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...