DieRoten.pl
Reklama

Oficjalnie! Stiller opuści Bayern na rzecz Hoffenheim

fot. DieRoten.pl
Reklama

Potwierdziły się doniesienia z kilku ostatnich tygodni. Utalentowany Angelo Stiller podjął oficjalnie decyzję o swojej przyszłości i od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy nowego klubu.

Bayern Monachium oficjalnie potwierdził, że po zakończeniu bieżącego sezonu klub opuści utalentowany Angelo Stiller, który jest wychowankiem FCB.

Zgodnie z doniesieniami prasowymi nowym pracodawcą 19-latka od sezonu 2021/22 będzie TSG Hoffenheim. Młody pomocnik przejdzie do ekipy z Sinsheim na zasadzie wolnego transferu (jego umowa z monachijczykami wygasa w czerwcu 2021 roku).

Angelo Stiller:

− Jestem bardzo wdzięczny Bayernowi za możliwość treningów, którymi się cieszyłem. Jako rodowity Bawarczyk, noszenie tego trykotu zawsze było dla mnie zaszczytem. Nigdy nie zapomnę o moim czasie spędzonym w Bayernie i zawsze będę związany z tym klubem.

Jochen Sauer (dyrektor Campusu FCB):

− Angelo Stiller był z nami od U-10 i nieustannie się rozwijał. Przechodził przez wszystkie szczeble młodzieżówki, po czym został regularnym graczem naszego FCB II. Życzymy mu wszystkiego najlepszego w przyszłości i sukcesów w Hoffenheim.

Alexander Rosen (dyrektor sportowy TSG):

− Angelo to bez wątpienia jeden z najciekawszych młodych niemieckich talentów na pozycji środkowego pomocnika. Angelo zdołał już nabrać doświadczenia w pierwszym zespole Bayernu, mimo przeogromnej rywalizacji. Ma bardzo dobrą lewą stopę, umiejętnie i konsekwentnie radzi sobie w pojedynkach. Odznacza się wysoką inteligencją na boisku. Istotną częścią DNA TSG jest znajdowanie młodych, wysoce utalentowanych graczy, odpowiedzialna integracja ich z naszym profesjonalnym zespołem i dalszy rozwój. To nas wyróżniało w ciągu ostatnich kilku lat i dotyczy zarówno talentów z naszej akademii, jak i graczy, których rekrutujemy dzięki naszemu silnemu skautingowi.

Angelo Stiller

19-latek jest wychowankiem Bayernu, do którego trafił w lipcu 2010 roku. Niemiec z roku na rok przechodził przez kolejne etapy szkolenia w akademii piłkarskiej, po czym został włączony do drugiej drużyny. W sezonie 2019/20 był jednym z najważniejszych piłkarzy, którzy przyczynili się do awansu FCB II do III Ligi. Licząc wszystkie zespoły, dorobek Angelo Stillera to 111 spotkań, 8 bramek oraz 27 asyst.

 

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...