DieRoten.pl

Oficjalnie! Stiller opuści Bayern na rzecz Hoffenheim

18.01.2021, 12:54:47
DieRoten.pl

Potwierdziły się doniesienia z kilku ostatnich tygodni. Utalentowany Angelo Stiller podjął oficjalnie decyzję o swojej przyszłości i od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy nowego klubu.

Bayern Monachium oficjalnie potwierdził, że po zakończeniu bieżącego sezonu klub opuści utalentowany Angelo Stiller, który jest wychowankiem FCB.

Zgodnie z doniesieniami prasowymi nowym pracodawcą 19-latka od sezonu 2021/22 będzie TSG Hoffenheim. Młody pomocnik przejdzie do ekipy z Sinsheim na zasadzie wolnego transferu (jego umowa z monachijczykami wygasa w czerwcu 2021 roku).

Angelo Stiller:

− Jestem bardzo wdzięczny Bayernowi za możliwość treningów, którymi się cieszyłem. Jako rodowity Bawarczyk, noszenie tego trykotu zawsze było dla mnie zaszczytem. Nigdy nie zapomnę o moim czasie spędzonym w Bayernie i zawsze będę związany z tym klubem.

Jochen Sauer (dyrektor Campusu FCB):

− Angelo Stiller był z nami od U-10 i nieustannie się rozwijał. Przechodził przez wszystkie szczeble młodzieżówki, po czym został regularnym graczem naszego FCB II. Życzymy mu wszystkiego najlepszego w przyszłości i sukcesów w Hoffenheim.

Alexander Rosen (dyrektor sportowy TSG):

− Angelo to bez wątpienia jeden z najciekawszych młodych niemieckich talentów na pozycji środkowego pomocnika. Angelo zdołał już nabrać doświadczenia w pierwszym zespole Bayernu, mimo przeogromnej rywalizacji. Ma bardzo dobrą lewą stopę, umiejętnie i konsekwentnie radzi sobie w pojedynkach. Odznacza się wysoką inteligencją na boisku. Istotną częścią DNA TSG jest znajdowanie młodych, wysoce utalentowanych graczy, odpowiedzialna integracja ich z naszym profesjonalnym zespołem i dalszy rozwój. To nas wyróżniało w ciągu ostatnich kilku lat i dotyczy zarówno talentów z naszej akademii, jak i graczy, których rekrutujemy dzięki naszemu silnemu skautingowi.

Angelo Stiller

19-latek jest wychowankiem Bayernu, do którego trafił w lipcu 2010 roku. Niemiec z roku na rok przechodził przez kolejne etapy szkolenia w akademii piłkarskiej, po czym został włączony do drugiej drużyny. W sezonie 2019/20 był jednym z najważniejszych piłkarzy, którzy przyczynili się do awansu FCB II do III Ligi. Licząc wszystkie zespoły, dorobek Angelo Stillera to 111 spotkań, 8 bramek oraz 27 asyst.

 

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (10)19.01.2021 17:34
Powodzenia. Nie ma co go żałować. Jego kontrakt wiele nie kosztuje, gdyby jakkolwiek rokował, Bayern na pewno by się zabezpieczył. Ale widać Flick go nie widzi i nie róbmy przy tej okazji z Flicka idioty.
18.01.2021 20:25
Moim zdaniem gdyby faktycznie był taki dobry to Bayern nie pozwolił by mu odejść.
18.01.2021 15:35
Musimy uwierzyć w Dantasa do końca sezonu i zobaczyć co dalej.
18.01.2021 15:34
Za rok zobaczymy czy będziemy z żalem zerkać w jego stronę czy co najwyżej raz na kilka miesięcy ktoś go tu wspomni w jakimś komentarzu jak młodego Gaudino czy młodego Scholla...
18.01.2021 15:07
No cóż, zostaje jedynie życzyć powodzenia. Nie oszukujmy się, przepadłby u nas jak wielu o których kiedyś się mówiło, a teraz słuch o nich zaginął.
18.01.2021 14:20
Powodzenia, choć wydaje mi się, że on tam raczej przepadnie. Abstrahując, od ich obecnej pozycji w tabeli, Hoffenheim to na pewno top 10 w Niemczech jeśli chodzi o potencjał sportowy, a on z Bayernem II nawet w 3. lidze nie zachwyca w tym sezonie. Mógłby pójść do jakiegoś Mainz, czy Kolonii (oczywiście o ile te kluby nie spadną) to miałby większe szanse na grę.
18.01.2021 13:50
Szkoda, ale mimo wszystko powodzenia, Angelo!
18.01.2021 13:36
Kolejny młody zawodnik, który opuszcza nas na zasadzie wolnego transferu. Szkoda, że nie potrafimy robić na młodych zawodnikach takich deali jak chociażby Real.

Nie mniej jednak powodzenia w nowym klubie, ciekawe jak się potoczy tam jego kariera.
18.01.2021 13:31
Ciekawostką jest że niby wiele osób z otoczenia Bayernu twierdzi że jest lepszym zawodnikiem niż pupil Filcka Dantas
18.01.2021 13:02
Decyzja, która już była wszystkim znana od dłuższego czasu. Niech mu się wiedzie w Hoffenheim. Zobaczymy czy Flick i reszta z Bayernu pomyliła się czy będzie to kolejny wielki talent z rezerw, który po prostu przepadnie.