DieRoten.pl
Reklama

Oficjalnie: Roca odchodzi do Leeds!

fot. Shutterstock
Reklama

Potwierdził się doniesienia prasowe z kilku ostatnich dni. Marc Roca z dniem 1 lipca 2022 roku przechodzi do angielskiej ekipy Leeds United.

Bayern Monachium za pośrednictwem swojego oficjalnego serwisu potwierdził, że Marc Roca z dniem 1 lipca 2022 roku zostanie nowym zawodnikiem Leeds United z angielskiej Premier League.

25-latek podpisał kontrakt, który będzie obowiązywać do końca czerwca 2026 roku. Według doniesień medialnych, monachijczycy mają zarobić nawet do 17 milionów euro za Hiszpana – mowa o 12 milionach euro kwoty podstawowej plus 5 milionach euro w bonusach.

− Marc ma wspaniały charakter, jest też bardzo profesjonalnym i dobrym piłkarzem. Zawsze nam to pokazywał, gdy otrzymywał szansę gry – powiedział Salihamidzic.

− Marc przyszedł do nas niedawno z życzeniem, że chciałby grać wiecej. W związku z tym wyraziliśmy zgodę na transfer do Leeds United – mówił dalej.

− Jesteśmy przekonani, że Marc wniesie wiele radości do Leeds. Jego zalety są bezsporne. Życzymy mu samych sukcesów na dalszej drodze – podsumował Hasan Salihamidzic.

Marc Roca

Hiszpan na Allianz Arenę trafił latem 2020 roku z ekipy RCD Espanyol za sumę 9 milionów euro. Od momentu swojego debiutu w pierwszym zespole, Marc rozegrał w sumie 24 spotkania. Ponadto Roca razem z kolegami sięgnął po 5 tytułów.

 

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...