DieRoten.pl

Oficjalnie: Nicolas Kuehn wypożyczony do Aue

30.06.2021, 08:15:31
DieRoten.pl

Podobne artykuły

Potwierdziły się doniesienia niemieckiej prasy w sprawie dalszej przyszłości jednego z pomocników drugiej drużyny Bayernu Monachium, a dokładniej Nicolasa Kuehna.

reklama

reklama

Nie dalej jak wczoraj mistrzowie Niemiec poinformowali oficjalnie, że Nicolas Kuehn został wypożyczony do końca sezonu do drugoligowego zespołu Erzgebirge Aue.

Klub z drugiej Bundesligi potwierdził również, że w umowie wypożyczenia zawarto opcję, która pozwala im wykupić 21-latka z Monachium. Póki co nie wiadomo, o jakiej kwocie mowa. Wedle doniesień prasowych młody Niemiec ma odgrywać kluczową rolę w zespole „Fiołków”.

Nicolas Kuehn:

− Chcę tutaj, w Aue, rozpocząć kolejny etap mojego sportowego rozwoju. Nie mogę się doczekać i dam z siebie wszystko w nadchodzącym sezonie.

Helge Leonhardt (prezydent Aue):

− Jesteśmy przekonani, że Nicolas bardzo dobrze pasuje do naszej drużyny i szybko się w niej zintegruje zarówno pod względem sportowym, jak i osobistym. Mieliśmy go na oku od dłuższego czasu i cieszymy się, że go wypożyczyliśmy. Nasze podziękowania kierujemy również do FCB i Christiana Nerlingera.

Nicolas Kuehn

Młody Niemiec trafił do Bayernu zimą 2020 roku na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Ajaxu Amsterdam. Po pół roku monachijczycy dogadali się jednak z Holendrami i wykupili skrzydłowego. W trakcie swojej dotychczasowej przygody z FCB II, 21-latek wystąpił w 37 meczach, w których strzelił 6 bramek oraz zanotował 3 asysty.

Niewykluczone, że liczby te byłby zdecydowanie lepsze, gdyby nie fakt, że Nicolas Kuehn wskutek kontuzji opuścił sporą część sezonu 2020/21.

 

źródło: FCB / Aue

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)

reklama30.06.2021 22:26
Powodzenia. 4 liga to śmiech... Pokaż na co cię stać:-)
30.06.2021 19:23
Jedyna rozsądna moim zdaniem.
30.06.2021 09:08
Bardzo dobra decyzja, oby wiązało się to z regularną grą 2 poziomy wyżej niż Bayern II.