DieRoten.pl
Reklama

OFICJALNIE! Nagelsmann zwolniony!

fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Reklama

Dosłownie przed chwilą Bayern potwierdził to, co było już wiadome nieoficjalnie od wczorajszego wieczoru − Julian Nagelsmanna został zwolniony z bawarskiego klubu.

Bayern Monachium potwierdził oficjalnie, że ze skutkiem natychmiastowym rozwiązał kontrakt z Julianem Nagelsmannem, który w lipcu 2021 roku zastąpił na stanowisku trenera pierwszego zespołu bawarskiego klubu Hansiego Flicka.

Wraz z 35-latkiem, z klubu ze stolicy Bawarii odchodzą również jego asystenci Dino Toppmoeller, Xaver Zembrod oraz analityk wideo Benjamin Glueck.

Z kolei nowym szkoleniowcem ekipy rekordowego mistrza Niemiec zostanie Thomas Tuchel, który swój pierwszy trening „Bawarczyków” poprowadzi w najbliższy poniedziałek. Dyrektor sportowy Hasan Salihamidzic nie ukrywa, iż była to jego najtrudniejsza decyzja, odkąd objął obowiązki w FCB.

− To była najtrudniejsza decyzja w moim czasie jako dyrektora sportowego Bayernu. Od pierwszego dnia miałem otwarte, pełne zaufania i przyjazne relacje z Julianem – powiedział „Brazzo”.

− Żałuję, że doszło do rozstania z Julianem. Ale po dokładnej analizie rozwoju sportowego naszej drużyny, zwłaszcza od stycznia, i z doświadczeniem drugiej połowy pre-sezonu, zdecydowaliśmy teraz wspólnie o zwolnieniu Juliana – dodał.

− Jestem bardzo wdzięczny Julianowi za to, co zrobił dla Bayernu i życzę mu wszystkiego najlepszego – podsumował Hasan Salihamidzic.

Julian Nagelsmann

Niemiecki szkoleniowiec ekipę rekordowego mistrza Niemiec przejął dokładnie 1 lipca 2021 roku, kiedy to zastąpił Hansiego Flicka. Od tamtej chwili 35-latek poprowadził FCB w 84 meczach o stawkę, zdobywając wraz ze swoimi podopiecznymi 3 tytuły. Łączny bilans Nagelsmanna w Bayernie prezentuje się następująco:

− 84 spotkania
− 60 zwycięstw, 14 remisów i 10 porażek
− Bramki 255:84
− 2x Superpuchar Niemiec
− Mistrz Niemiec

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...