DieRoten.pl

Oficjalnie: Lawrence z nową umową i wypożyczony do Magdeburga

08.06.2022, 12:37:17
PodStadionem.pl

Bayern Monachium po raz kolejny potwierdził, że dobro młodych i utalentowanych graczy z Campusu jest bardzo ważne dla całego bawarskiego klubu.

Po serii transferów do Campusu FCB, kierownictwo sportowe akademii piłkarskiej Bayernu pracuje również nad przyszłością zawodników z poszczególnych zespołów. Tym razem potwierdzono, że kontrakt do 2026 roku podpisał utalentowany Jamie Lawrence.

Co więcej podobnie jak w przypadku Lenna Jastremskiego – Niemiec został od razu wypożyczony do innego klubu. W najbliższych dwóch latach rosły stoper będzie reprezentować barwy drugoligowego 1. FC Magdeburgu, który niedawno świętował swój awans z trzeciej ligi niemieckiej.

Jochen Sauer (szef Campusu):

− Jamie bardzo dobrze się u nas rozwinął, a ostatnio nawet prowadził nasze drużyny U-23 na boisko jako kapitan. Jesteśmy przekonani o jego potencjale i o tym, że w 1. FC Magdeburgu znalazł odpowiedni klub na najbliższe lata.

Holger Seitz (dyrektor sportowy Campusu):

− Magdeburg pewnie awansował do 2. ligi, a w osobie Christiana Titza ma trenera, który rozwija młodych zawodników i pozwala drużynie grać w piłkę. Będziemy z uwagą śledzić występy Jamiego w Magdeburgu i życzymy mu powodzenia w tym ekscytującym zadaniu.

Jamie Lawrence:

− Chciałbym podziękować FCB za zaufanie i ten nowy, długoterminowy kontrakt. W Magdeburgu widzę najlepsze warunki do tego, aby z powodzeniem kontynuować moją karierę. Bardzo się cieszę na myśl o klubie i jego entuzjastycznych kibicach oraz oczywiście na nowe wyzwanie, jakim jest 2. Bundesliga.

Jamie Lawrence

Defensor trafił do klubu ze stolicy Bawarii latem 2017 roku z młodzieżówki Kirchheim. W kolejnych latach Niemiec przechodził przez kolejne etapy szkolenia, po czym latem 2020 roku został włączony do drużyny rezerw. Biorąc pod uwagę wszystkie występy dla zespołów FCB, mowa jest o 98 meczach, w których to strzelił 9 bramek oraz zanotował 6 asyst.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)08.06.2022 17:57
U23? to chyba nic z tego nie będzie.
08.06.2022 14:31
I kolejny talent z pseudo campusu, który będzie grać w 3 lidze. Ten to przynajmniej na 2 ligę się załapał.
08.06.2022 13:06
Umowa do 2026 świadczy, że Bayern liczy na tego zawodnika. Oby to wypożyczenie było strzałem w 10.
08.06.2022 12:45
Mam nadzieję że będzie grał. Patrząc na nasze wypożyczenia w ostatnim czasie do innych zespołów, to wygląda to bardzo słabo.