DieRoten.pl
Reklama

Oficjalnie: Huelsmann udał się do St. Poelten

fot. Tim S Peters / Shutterstock.com
Reklama

W ostatnich dniach klub ze stolicy Bawarii zdecydował się dokonać wielu ruchów mając na uwadze wszystkie zespoły Bayernu Monachium.

Jeśli mowa o drugiej drużynie Bayernu Monachium, to niedawno władze i kierownictwo sportowe Campusu zdecydowało się na wypożyczenie bramkarza Toma Ritzy’ego Huelsmanna.

Nowym pracodawcą rosłego golkipera będzie austriacki Sankt Poelten, gdzie Niemiec ma wykonać kolejny krok w karierze i doświadczyć gry na profesjonalnym poziomie. W lipcu 2025 roku 20-latek ma wrócić do klubu ze stolicy Bawarii.

− Ritzy udowodnił swój talent jako bramkarz w naszej drugiej drużynie w zeszłym sezonie. Regularnie trenował również z naszymi profesjonalistami – powiedział szef Campusu, Sauer.

− Jesteśmy przekonani, że jest teraz gotowy do zrobienia kolejnego kroku w profesjonalnej lidze i że w St. Poelten znajdzie ku temu najlepsze warunki. Będziemy bacznie obserwować jego rozwój i życzymy mu wszystkiego najlepszego – podsumował Jochen Sauer.

Tom Ritzy Huelsmann

20-latek jest związany z młodzieżówką Bayernu od 7 lat, kiedy to w 2017 roku trafił do programu młodzieżowego FCB z Eintrachtu Trier. W kolejnych latach Tom sukcesywnie przechodził przez kolejne etapy szkolenia, po czym został włączony do drugiej drużyny. W międzyczasie Huelsmann wielokrotnie trenował także z Neuerem i spółką.


Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...