DieRoten.pl
Reklama

Oficjalnie: Gavi z tytułem Golden Boy

fot.
Reklama

Jak co roku włoski „Tuttosport” publikuje listę zawodników, którzy są nominowani do prestiżowej nagrody dla młodych i utalentowanych zawodników, czyli Golden Boy.

Jakiś czas temu oficjalnie poznaliśmy finałową listę 20 zawodników – wśród nominowanych znaleźli się trzej reprezentanci bawarskiego klubu, a mianowicie mowa jest o takich zawodnikach jak Jamal MusialaRyan Gravenberch oraz Mathys Tel.

Listę 20 graczy uzupełniało również trzech innych graczy z klubów występujących w Bundeslidze. Dwóch z Borussii Dortmund oraz jeden z RB Lipsk – Karim Adeyemi, Jude Bellingham oraz Josko Gvardiol.

Koniec końców zwycięzcą okazał się Gavi z Barcelony, który kilka dni temu zdobył również Kopa Trophy jako Najlepszy Młody Piłkarz podczas gali Złotej Piłki w Paryżu. Pełne wyniki powinny zostać ujawnione w niedalekiej przyszłości.

Golden Boy

Golden Boy to nagroda, która przyznawana jest dla najlepszego zawodnika w Europie do lat 21. W finalnym głosowaniu bierze udział dokładnie 40 przedstawicieli mediów z całej Europy. Przypominamy zarazem, że przed rokiem zwyciężył Pedri z Barcelony.

Źródło: Własne
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...