DieRoten.pl

Oficjalnie! Davies z umową do 2025 roku!

fot.
Reklama

Stało się! Bayern Monachium potwierdził, że Alphonso Davies podpisał z bawarskim klubem nową umowę, która będzie obowiązywała do końca czerwca 2025 roku!

Bayern Monachium ma ostatnimi czasy ręce pełne pracy! Po tym jak Hansi Flick i Thomas Mueller przedłużyli umowę z bawarskim klubem do końca czerwca 2023 roku, tym razem do porozumienia z monachijczykami doszedł Alphonso Davies.

Mistrzowie Niemiec za pośrednictwem swoich social mediów i portalu „FCB.de” potwierdzili, że Kanadyjczyk związał się z klubem kontraktem, który będzie obowiązywał przez pięć następnych lat, czyli do 30 czerwca 2025 roku. Utalentowany 19-latek nie krył swojego zadowolenia z tego faktu, podobnie zresztą jak sternicy „Gwiazdy Południa”.

Alphonso Davies:

– Jestem bardzo szczęśliwy, Bayern to jeden z najlepszych klubów na świecie, zaś moim marzeniem było grać dla tego klubu. Czuję się tutaj komfortowo od pierwszego dnia. Chcę zdobyć z Bayernem tyle tytułów, ile tylko się da. Mentalność zwyciężania to DNA tego klubu.

Oliver Kahn:

– Davies to zawodnik, który w młodym wieku osiągnął wysoki poziom gry. Ponadto posiada ogromny potencjał do rozwoju. Każdy, kto może grać na najwyższym poziomie w Bayernie, w tak młodym wieku, ma przed sobą wspaniałą karierę. Cieszymy się, że zostaje z nami na dłużej.

Karl-Heinz Rummenigge:

– Alphonso rozwinął się bardzo dobrze w Bayernie i zasłużył sobie na przedłużenie kontraktu swoimi niesamowitymi występami. Cieszymy się, że zostanie z nami na znacznie dłużej. Phonzie zadowala naszych fanów nie tylko swoją grą, ale i swoim zachowaniem i aktywnością poza boiskiem.

Alphonso Davies na Allianz Arenę trafił zimą 2019 roku. Były zawodnik Vancouver Whitecaps kosztował monachijczyków około 10 milionów euro. W pierwszych miesiącach Kanadyjczyk pracował i grał w drugiej drużynie, okazyjnie występując w pierwszym zespole.

Po kilku miesiącach utalentowany 19-latek został na stale włączony do pierwszego składu – w październiku minionego roku został przesunięty na lewy bok obrony przez Niko Kovaca. Jak się później okazało były już trener „Gwiazdy Południa” trafił idealnie, albowiem „Phonzie” już teraz uchodzi za jednego z najlepiej zapowiadających się lewych defensorów na świecie, który regularnie gra dla FCB we wszystkich rozgrywkach.

 

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...