DieRoten.pl

Potwierdziły się doniesienia z ostatnich dwóch dni. Leon Dajaku został oficjalnie przedstawiony jako nowy piłkarz pierwszoligowego Unionu Berlin.

Union Berlin za pośrednictwem swojego oficjalnego serwisu potwierdził, że wypożyczył z Bayernu utalentowanego skrzydłowego − Leona Dajaku. Berlińczycy potwierdzili, że uzgodniono również opcję wykupu Niemca.

19-latek przeszedł dziś wszelkie niezbędne badania i już jutro będzie mógł dołączyć do treningów z nowym zespołem. Niewykluczone, że już w najbliższą środę pomocnik zadebiutuje w meczu ligowym z ekipą RB Lipsk.

− Jestem przekonany, że podjąłem właściwy krok. W Unionie będę miał okazję nabrać doświadczenia w Bundeslidze i pokazać się na najwyższym poziomie. Union rozgrywa obecnie świetny sezon i cieszę się, że zostałem częścią tego zespołu − powiedział Dajaku.

− Leon jest bardzo utalentowanym młodym zawodnikiem, który pokazał swoje umiejętności nie tylko na poziomie młodzieżowym, ale i profesjonalnym. Jest szybki, technicznie uzdolniony i wszechstronny w ofensywie − skomentował dyrektor sportowy Unionu.

− Dlatego jesteśmy przekonani, że może on poczynić kolejny krok w swoim rozwoju i pomoże nam również w Bundeslidze − podsumował Oliver Ruhnert.

Leon Dajaku

Nominalną pozycją 19-latka jest lewe skrzydło, ale może równie z powodzeniem grać na prawej stronie oraz jako ofensywny pomocnik. Przed swoim transferem do Bayernu, Dajaku uchodził za największy talent akademii VfB Stuttgart od czasów Kimmicha. W sezonie 2020/21 Leon wystąpił w 14 meczach o stawkę dla FCB II i jednym spotkaniu w Pucharze Niemiec dla pierwszej drużyny. Jego wartość rynkowa szacowana jest na 2,3 mln €.

 

źródło: Union

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)

reklama17.01.2021 12:42
17.01.2021 12:12
Może mamy opcję odkupu np. w ciągu 3 lat. Jak klub nie wiązał z nim żadnej przyszłości, to czemu nie transfer gotówkowy? Teraz, kiedy jest wciąż uważany za spory talent i nie ma jeszcze 20 lat, ktoś pewnie parę baniek by dał. A jakby sobie tyłek odgrzał od siedzenia na ławie w Berlinie i pokazał, że do pierwszej Bundesligi się nie nadaje, to prędzej czy później za paczkę fistaszków by odszedł. Moim zdaniem w Bayernie liczą, że w Unionie odpali, Union go wykupi, pogra tam ze 2 lata i wróci do Bayernu, jeśli jest klauzula odkupu (no i jeśli będzie prezentował odpowiedni poziom). W każdym razie powodzenia i jak najwięcej minut życzę Leonowi.
17.01.2021 10:28
Hmm czyli jak wypali, talent eksploduje to Union go sobie wykupi a my wypożyczymy kogo tym razem?
16.01.2021 21:06
Opcja wykupu pokazuje, że nie liczymy na niego w przyszłości.
16.01.2021 19:03
Moim zdaniem na 99% nie dostanie tam jakiejś większej szansy. Obecnie Union jest wysoko w tabeli, idzie im nadspodziewanie dobrze więc po co kombinować. Może jakieś ogony pod koniec sezonu.
16.01.2021 18:49
Nie wiem czy zrobiliśmy dobrze godząc się na opcję wykupu?, czas pokaże.
16.01.2021 17:54
Niech mu się wiedzie jak najlepiej. Zobaczymy czy jeszcze wróci do Bayernu.