DieRoten.pl

Oficjalnie: Bayern zagra sparing z Basel w styczniu

fot. Wirestock Creators / Shutterstock.com
Reklama

Jak już informowaliśmy wcześniej, Bayern nie uda się zimą na coroczny obóz przygotowawczy do katarskiej akademii Aspire Academy w Dosze.

Jan-Christian Dreesen już kilka tygodni temu potwierdził wprost, że monachijczycy tym razem nie udadzą się na zimowy obóz przygotowawczy w Dosze, co było już niemalże tradycją dla bawarskiego klubu.

Z racji na krótką przerwę zimową, podopieczni Thomasa Tuchela będą przygotowywać się do rundy wiosennej w Monachium. Ponadto w połowie przygotowań FCB uda się na krótki obóz górski do Szwajcarii, gdzie zaplanowano między budowanie zespołu.

− Ponieważ liga zaczyna się ponownie 12 stycznia, mielibyśmy tylko cztery lub pięć dni na miejscu, a przez tak krótki czas wysiłek po prostu nie jest tego wart. Dlatego zostaniemy w domu i tutaj będziemy odbędziemy obóz przygotowawczy – powiedział jakiś czas temu Dreesen.

Dziś z kolei Bayern potwierdził oficjalnie, że w sobotę 6 stycznia 2024 roku, zagra towarzyszko ze szwajcarską ekipą FC Basel. Początek tego sparingu na St. Jakob-Park zaplanowano o 15:30. Sprzedaż biletów ruszy 5 grudnia.

Warto podkreślić, że mistrzowie Niemiec swój pierwszy mecz w ramach rundy wiosennej rozegrają 12 stycznia, kiedy to zmierzą się u siebie z TSG Hoffenheim w niemieckiej 1. Bundeslidze.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...