DieRoten.pl
Reklama

Oficjalnie: 16-letni Aseko graczem Bayernu!

fot. PodStadionem.pl
Reklama

Potwierdziły się doniesienia z ostatnich dni – Bayern Monachium sfinalizował transfer niezwykle utalentowanego Noela Aseko Nkiliego.

Bayern Monachium za pośrednictwem swojego oficjalnego serwisu potwierdził, że nowym zawodnikiem bawarskiego klubu został zaledwie 16-letni Noel Aseko Nkili, który wcześniej występował w młodzieżówce Herthy BSC.

Pomocnik, który jest postrzegany za jeden z największych talentów niemieckiej piłki, podpisał kontrakt do końca czerwca 2025 roku. Szefowie Campusu nie ukrywają, iż są bardzo zadowoleni z faktu pozyskania Noela.

− Mieliśmy Noela na naszym radarze od dłuższego czasu. To absolutny top talent w swoim roku i na swojej pozycji. Tym bardziej cieszymy się, że udało nam się go przekonać do naszej koncepcji dalszego rozwoju w Bayernie – powiedział Jochen Sauer, czyli szef Campusu.

− Noel jest dynamicznym i technicznie uzdolnionym środkowym pomocnikiem, który zawsze postawi właściwe ustawić swoich kolegów z drużyny. Dodatkowo ma świetną mentalność, potrafi pociągnąć za sobą zespół. Jesteśmy przekonani o jego zaletach i o tym, że pójdzie z nami swoją drogą – dodał Holger Seitz, czyli dyrektor sportowy Campusu.

− Bardzo się cieszę na to wielkie wyzwanie w Bayernie i nie mogę się doczekać, kiedy pojawię się na boisku z moją nową drużyną – podsumował Noel Aseko.

Noel Aseko

16-letni defensywny pomocnik do młodzieżówki Herthy BSC trafił latem 2017 roku, kiedy to przeniósł się z FC Hertha 03 Zehlendorf. Noel stopniowo przechodził przez kolejne etapy szkolenia, po czym w 2021 roku został włączony do zespołu U-17. Aseko ma także na swoim koncie 11 występów kadrze narodowej Niemiec do lat 17.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...