DieRoten.pl
Reklama

Oficjalne: Maurice Krattenmacher oraz Gibson Nana Adu w FCB

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Potwierdziły się doniesienia prasowe niemieckiej prasy w sprawie transferu dwóch utalentowanych zawodników do klubu ze stolicy Bawarii.

Krótko po tym, jak w mediach pojawiły się spekulacje na temat możliwych transferów dwóch utalentowanych piłkarzy z SpVgg Unterhaching, Bayern oficjalnie potwierdził, że zakontraktował duet Maurice Krattenmacher oraz Gibson Nana Adu.

Podczas gdy 18-letni Krattenmacherem zostanie od razu włączony do młodzieżówki FCB, to 16-letni Adu w ramach wypożyczenia pozostanie jeszcze jeden rok w SpVgg.

− Maurice Krattenmacher i Gibson Nana Adu to dwaj zawodnicy z dużymi perspektywami sportowymi – powiedział Jochen Sauer.

− Obaj reprezentują doskonałą promocję młodych talentów w SpVgg Unterhaching. Wierzymy, że obaj zawodnicy odnajdą się w profesjonalnym futbolu – podsumował szef Campusu FCB.

Maurice Krattenmacher oraz Gibson Nana Adu

Krattenmacher (ofensywny pomocnik) miał już okazję przez wiele lat grać dla FCB (zaczynał od ekipy U-9), po czym w 2017 roku przeniósł się do SpVgg, gdzie rozegrał łącznie 51 spotkań dla pierwszego zespołu. Warto wspomnieć, że Maurice jest również reprezentantem Niemiec U-19. Adu (środkowy napastnik) z kolei od niedawna gra dla Unterhaching (od sezonu 2022/23), zaś w I drużynie ma póki co 10 występów.


Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...