Oceny Niemców po meczu z Włochami

Wczorajszego dnia w meczu towarzyskim reprezentacja Niemiec mierzyła się z Włochami. Selekcjoner Joachim Loew w tym spotkaniu postawił na pięciu Bawarczyków. Na Signal Iduna Park nasi zachodni sąsiedzi zremisowali 1:1. Bramkę dającą prowadzenie Niemcom zdobył Miroslav Klose po asyście Thomasa Muellera.

Serwis goal.com rozliczył zawodników za ich wczorajszy występ.

Niemcy:
Manuel Neuer - 7.5

Holger Badstuber - 5.5
Kontrowersje rozpoczęły się po słabym występie w Kolonii, a jego wczorajszy występ pozostawia wiele do życzenia. Był nieco za agresywny i trzy razy sprokurował rzut wolny dla Włochów. W defensywie Bawarczyk nie czytał dobrze gry i nie trzymał pozycji.

Per Mertesacker - 6.0

Philipp Lahm - 7.0
Powstrzymany przez Chielliniego tylko raz. W ciągu zaledwie 64. minut kapitan Niemiec miał 80 kontaktów z piłką. W defensywie rzadko miał problemy. Lahm ma technikę i kreatywność ofensywnego pomocnika. Po jego podaniu Mueller rozpoczął fantastyczną akcję bramkową.

Dennis Aogo - 7.0

Lukas Podolski - 5.5

Bastian Schweinsteiger - 5.5
Statystycznie był genialny. Cofnięty do jego ulubionej pozycji miał 126 kontaktów z piłką, a 86 z 94 podań doszło do kolegów z drużyny. Schweinsteiger grał świetnie w pierwszej połowie... a potem znikł. Po przerwie nie napędzał już drużyny, tak jak wcześniej.

Mesut Özil - 7.5 (zawodnik meczu)

Sami Khedira - 6.0

Thomas Mueller - 7.0
Kiedy on gra, Niemcy wyglądają dużo lepiej. Mueller wypracował bramkę po akcji z Özilem. Gdyby grał przez drugie 45 minut Niemcy pewnie by wygrali.

Miroslav Klose
- 7.0
Chciał zdobyć bramkę i to uczynił, choć jego strzał prawie został obroniony przez Buffona. Zawodnik Bayernu zaliczył dobry występ. Ciężko pracował i robił wszystko, aby siać zamieszanie w szeregach obronnych Włochów.